Plantacja marihuany w Falatyczach

0
1803
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Oszustwo internetowe
23 lipca 2019 roku do tut. KPP zgłosiła się, 31 letnia mieszkanka gminy Łosice, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Pokrzywdzona na początku miesiąca za pośrednictwem serwisu społecznościowego zawarła umowę kupna – sprzedaży basenu ogrodowego, za który dokonała płatności na wskazane konto w wysokości 271 złotych. Sprzedający pomimo tego nie wywiązał się z umowy i nie wysłał basenu kupującej.
Ujawnione narkotyki
23 lipca 2019 roku w miejscowości Falatycze policjanci Wydziału Kryminalnego ujawnili plantację konopi indyjskich. W trakcie czynności zabezpieczyli 9 sztuk sadzonek marihuany. Trwa ustalanie właściciela uprawy.
Zatrzymane prawo jazdy za prędkość
25 lipca 2019 roku w miejscowości Ostromęczyn policjanci ruchu drogowego siedleckiej Policji pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem zatrzymali do kontroli drogowej, 28 letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który kierując samochodem osobowym marki BMW przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 65 km/h. Sprawca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.
Groźby karalne
25 lipca 2019 roku w Łosicach na ul. Kolejowej, 24 letni mieszkaniec Łosic groził pobiciem dla, 19 letniego mieszkańca tej samej miejscowości. Pokrzywdzony obawiając się spełnienia gróźb złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.
Wypadek drogowy
26 lipca 2019 roku w w Chotyczach, 48 letnia  mieszkanka gminy Stara Kornica kierując samochodem osobowym marki Toyota  uderzyła w jadący przed nią motorower a następnie zjechała do przydrożnego rowu. Kierujący jednośladem, 16 letni mieszkaniec gminy Łosice wraz z pasażerką Toyoty zostali przewiezieni do szpitali w Siedlcach i Łosicach.  Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień do kierowania. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
Uszkodzenie mienia
W nocy 26/27 lipca 2019 roku w miejscowości Chotycze nieznany sprawca wybił wszystkie szyby i uszkodził karoserię pojazdu marki Toyota zaparkowanej na terenie posesji. Pokrzywdzona, 27 letnia mieszkanka gminy Łosice oszacowała wartość strat na kwotę 1500 złotych.
Zatrzymany poszukiwany
28 lipca 2019 roku w Łosicach policjanci Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego podczas wykonywanych czynności zatrzymali poszukiwanego zarządzeniem sądu, 44 letniego mieszkańca Mikołowa. Mężczyzna został doprowadzony i osadzony w policyjnym areszcie skąd trafi do placówki penitencjarnej.
asp. szt. Tomasz Zozula
Reklama
Poprzedni artykułKURIER 247.251
Następny artykuł1,5 miliona pożyczki pozyskała gmina Sarnaki na modernizację oczyszczalni ścieków