Pijany traktorzysta doprowadził do wywrócenia ciągnika

0
738

Łosiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze w miejscowości Mężenin przewrócił się ciągnik rolniczy. Mundurowi, którzy wyjaśniali okoliczności zdarzenia ustalili, że kierujący Ursusem na prostym odcinku drogi zjechał nagle na lewe pobocze, gdzie doszło do wywrócenia się pojazdu. 51-latek w organizmie miał prawie trzy promile alkoholu.

Reklama

Fot. KPP Łosice

4 października przed godziną 11 dyżurny łosickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze w miejscowości Mężenin. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe.

– Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący Ursusem na prostym odcinku drogi nagle zjechał na pobocze, najechał na skarpę po lewej stronie drogi a następnie zjechał z mostku po lewej stronie drogi, gdzie doszło do wywrócenia ciągnika. W wyniku zdarzenia ranny został 51-letni kierujący którego przewieziono do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że w organizmie miał trzy promile.  Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, zatrzymano również dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia pojazdu. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu – wyjaśnia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łosicach mł. asp. Weronika Wujek.

Policja przypomina, że spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na umiejętności prowadzenia samochodu, powodując obniżenie koncentracji i kłopoty z oceną odległości czy oszacowaniem ryzyka.

Reklama
Poprzedni artykułMotocykliści zakończyli sezon i wsparli leczenie Filipa i Mikołaja Zawadzkich
Następny artykułWystawimy Dyplom Studia Matura Magister Licencjat i Inżynier.