Pijany 24-latek z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami uderzył w drzewo

0
638

W ubiegły piątek łosiccy policjanci zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Rudka. 24-letni kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Nie tylko był nietrzeźwy ale miał sądowy zakaz kierowania. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd.

Zaledwie kilka dni temu łosiccy policjanci interweniowali w miejscowości Rudka. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód uderzył w drzewo. Jak się okazało kierowca alfa romeo wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, za którą teraz poniesie karę.

24-letni mieszkaniec gminy Olszanka pomimo dożywotniego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi zdecydował się wsiąść do samochodu. Stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zgubiła go nie tylko brawura ale i wypity wcześniej alkohol – badanie wykazało ponad promil w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Teraz o losie kierowcy zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności, a niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych karą nawet do lat 5.

mł. asp. Nina Zaniewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.