Pijani za kółkiem

0
848
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących darzeniach:
Kolizja busa
23 grudnia 2019 roku w Łosicach na skrzyżowaniu ulic Bialska – Targowa, 19 letni mieszkaniec powiatu bialskiego kierując busem przystosowanym do przewozu osób nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych przez co stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto wywróciło się na bok. Pojazdem jechało 8 osób, jeden z pasażerów doznał niegroźnych obrażeń. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym
Wypadek drogowy
23 grudnia 2019 roku w miejscowości Chotycze na trasie W-698, 21 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierując samochodem osobowym marki BMW najechał na tył innego pojazdu marki BMW, którym podróżowało małżeństwo z 8 miesięcznym dzieckiem. Rodzice wraz z dzieckiem zostali przewiezieni do łosickiego szpitala. W pojeździe, który spowodował zdarzenie znajdowało się trzech pasażerów, którzy wraz z kierującym zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. Kierujący znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.
Nietrzeźwy kierujący
26 grudnia 2019 roku w miejscowości Olszanka, 31 letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierował samochodem osobowym marki Audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkometrem wykazało 0.78 promila alkoholu w organizmie.
Kolizja drogowa
27 grudnia 2019 roku w miejscowości Rudka, 18 letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska kierując samochodem osobowym marki Ford Fiesta na skrzyżowaniu dróg nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych w wyniku czego wjechał na wysepkę, uderzył w stojący tam znak drogowy oraz krzyż. Kierujący był trzeźwy, nie doznał żadnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.
Uszkodzenie mienia
W nocy 26/27 grudnia 2019 roku w miejscowości Olszanka nieznany sprawca uszkodził drzwi sklepu spożywczo-przemysłowego. Właścicielka lokalu oszacowała wartość strat na kwotę 1500 złotych.
asp. szt. Tomasz Zozula