Pierwszy potwierdzony laboratoryjnie przypadek zachorowania na COVID-19

0
2028

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach z dnia 01.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu łosickiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 01.04.2020 r.

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/(ostatnia doba): 83 /(18)

Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym/(ostatnia doba): 75 (5)

Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19(ostatnia doba): 2/(1)

Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim(ostatnia doba): 1 /(1)
liczba ozdrowieńców/(ostatnia doba): 0 /(0)
liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0
Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 w powiecie łosickim, to kobieta, która jest hospitalizowana w Oddziale Zakaźnym w Siedlcach. Osoby z kontaktu z chorą objęte zostały kwarantanna domową.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego : +48 22 523 88 80 .