Piękny jubileusz szkoły w Serpelicach

Piękny jubileusz 150-lecia działalności Szkoły Podstawowej w Serpelicach był okazją do uroczystego wydarzenia, które zgromadziło wielu gości. Uroczystości jubileuszowe stały się także okazją do odsłonięcia tablicy pamiątkowej i zasadzenia pamiątkowego dębu.

150 lat działalności świętowała Szkoła Podstawowa w Serpelicach. Jubileusz zgromadził wielu gości – przedstawicieli samorządów, instytucji, rodziców, uczniów i absolwentów. Uroczyste obchody rozpoczęła o godzinie 11.00 Msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Serpelicach celebrowana przez biskupa seniora Antoniego Pacyfika Dydycza.

Po mszy korowód delegatów przemaszerował pod szkołę, gdzie przed budynkiem powitali ich dyrektor szkoły Bożena Puch i wójt Gminy Sarnaki-Andrzej Lipka. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową, ufundowaną przez Wspólnoty Wsi Serpelice i Borsuki oraz Sołectwa Klepaczew i Horoszki Duże, zasadzono również pamiątkowy dąb. Uczczono też minutą ciszy pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników, absolwentów i uczniów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Serpelicach. Występujący zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czar wspomnień ze scenkami ze współczesnego szkolnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.