Piękny jubileusz szkoły w Serpelicach

0
7

Piękny jubileusz 150-lecia działalności Szkoły Podstawowej w Serpelicach był okazją do uroczystego wydarzenia, które zgromadziło wielu gości. Uroczystości jubileuszowe stały się także okazją do odsłonięcia tablicy pamiątkowej i zasadzenia pamiątkowego dębu.

150 lat działalności świętowała Szkoła Podstawowa w Serpelicach. Jubileusz zgromadził wielu gości – przedstawicieli samorządów, instytucji, rodziców, uczniów i absolwentów. Uroczyste obchody rozpoczęła o godzinie 11.00 Msza święta w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Serpelicach celebrowana przez biskupa seniora Antoniego Pacyfika Dydycza.

Po mszy korowód delegatów przemaszerował pod szkołę, gdzie przed budynkiem powitali ich dyrektor szkoły Bożena Puch i wójt Gminy Sarnaki-Andrzej Lipka. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową, ufundowaną przez Wspólnoty Wsi Serpelice i Borsuki oraz Sołectwa Klepaczew i Horoszki Duże, zasadzono również pamiątkowy dąb. Uczczono też minutą ciszy pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników, absolwentów i uczniów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Serpelicach. Występujący zabrali widzów w sentymentalną podróż, łącząc czar wspomnień ze scenkami ze współczesnego szkolnego życia.