Ostatnie Łosickie Kino Plenerowe w tym sezonie

0
0

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zaprasza na kolejny letni pokaz w plenerze. Podczas najbliższego sobotniego wieczoru łosiczanom zostaną zaprezentowane dwa filmy: „Cząstka Podlasia” oraz „Jak dogonić szczęście”.

„Cząstka Podlasia” to film dokumentalny, a w zasadzie impresja filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem. Jest to swego rodzaju podróż, chwilami oniryczna, czasami bardzo realna, ukazująca unikalne walory przyrodnicze, różnorodność kulturową oraz magię Podlasia i wschodnich kresów Polski. W jednej z recenzji można przeczytać: „Świat widział już podobne produkcje, ale jeszcze nikt nigdy nie pochylił się tak malarsko nad Podlaskiem” Film często określany jest mianem „podlaskiej Baraki” w nawiązaniu do kultowego dzieła Rona Fricke. Mistrz komedii Simon Pegg doradzi widzom „Jak dogonić szczęście”. Wszystko to w ujmującej pozytywną energią ekranizacji międzynarodowego bestsellera François Lelorda. W międzynarodowej obsadzie, obok gwiazdy „Hot Fuzz – Ostre psy” i „Wysypu żywych trupów”, zjawiskowa Rosamund Pike, a także Stellan Skarsgård, Christopher Plummer, Toni Collette oraz Jean Reno.

To ostatni pokaz kina plenerowego w tym sezonie, dlatego tym bardziej zapraszamy mieszkańców na ten specjalny seans. Zabierzcie ze sobą koce, śpiwory itp., bo wieczory są już chłodne…

14303771_1282389895118713_159153102_o