OSP Nowe Szpaki otrzymały lekki samochód ratowniczo-gaśniczy

0
740

Podczas uroczystej zbiórki druhów OSP Nowe Szpaki przekazano im oficjalnie lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup sprzętu został sfinansowany ze środków gminnych oraz wsparty dotacją samorządu Mazowsza, w kosztach partycypowali również sami mieszkańcy.

– Strażak, to ten który kojarzy się z niesieniem pomocy. To ten, który kojarzy się dobrem, ciepłem ale również z ofiarnością – mówiła Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego podczas uroczystej zbiórki przekazania sprzętu w OSP Nowe Szpaki. – Chciałabym podziękować za tę gotowość, za to że, jesteście i zawsze wyciągacie pomocną dłoń do potrzebującego. Gratuluję tego samochodu ale powtórzę po raz kolejny – ten sprzęt nie jest dla was, ten sprzęt jest dla nas – dla zwykłych cywilów. Jeśli będziecie bezpieczni i wyposażeni w dobry sprzęt to i my będziemy bezpieczni. Przy okazji zapewniam, że w samorządzie województwa mazowieckiego, zawsze znajdą się środki na doposażenie ochotniczych straży pożarnych. W tym roku była to kwota 12,5 mln złotych. Jeżeli jeszcze czegoś potrzeba, serdecznie zapraszam – dodała Janina Ewa Orzełowska.

Zakup samochodu był możliwy dzięki uzyskaniu dotacji z samorządu Mazowsza z programu „Pomoc Finansowa dla Miast i Gmin na Zakup Sprzętu Przeciwpożarowego”, wsparciu gminy Stara Konica oraz hojności samych mieszkańców, którzy również partycypowali w kosztach zakupu wozu ratowniczo gaśniczego.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o