Osobówką w łosia

4
3

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze łosickiej straży pożarnej interweniowali w następujących zdarzeniach:

W dniu 07/09/2015 r. o godz. 17 23 SKKP przyjęło zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z łosiem. Zdarzenie miało miejsce na DK19 w miejscowości Kózki gm. Sarnaki. Pojazd po zderzeniu z łosiem zjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator, zakręcili butle z gazem. Podczas tego wypadku nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

W  dniu 08/09/2015 r. o godz. 17 02 SKKP przyjęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chotycze, gm. Łosice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej, samochód osobowy znajdował się poza drogą. Poszkodowana kobieta wydostała się samodzielnie z pojazdu. Pomocy udzielał jej będący na miejscu ZRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Zabezpieczono instalację elektryczną w pojeździe oraz sprawdzono czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano będącym na miejscu funkcjonariuszom z KPP w Łosicach. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł.

 Informację sporządził: Dyspozytor SKKP mł. ogn. Marcin Hawryluk

4 KOMENTARZE

 1. Teraz takie zwierzaki zaczynają łazić po drogach
  – miejsca szczególnie niebezpieczne to:
  1. “Majówka” – droga wojewódzka Siedlce-Terespol;
  2. Droga: Litewniki – Horoszki ;
  3. Drogi w okolicach lasów nadbużańskich – wojewódzka 811
  4. DK 19: Sarnaki – Kózki (most) ;

  Zachowaj szczególną ostrożność!

 2. 5. Okolice miejscowości Wojnów- jadąc od Łosic jest dłuższa prosta, rozwija się tam sporą prędkość, a łosie sobie kicają w najlepsze w poprzek drogi. Jednego udało mi się ominąć w ostatniej chwili o zmroku widać je naprawdę w ostatnim momencie.

Comments are closed.