Osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie

0
357

Miejski park w sobotnie przedpołudnie odwiedził istny wehikuł czasu. Można tam było spotkać Elizę Orzeszkową, Marię Konopnicą czy szlachcica z noweli Rzewuskiego lub sienkiewiczowskiego wodza plemienia Czarnych Węży. Wszystko to za sprawą ósmej edycji Narodowego Czytania w które włączyło się również miasto.

Łosice już po raz czwarty stały się częścią ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. 7 września miłośnicy książek, literatury polskiej i pasjonaci czytania spotkali się w parku im. Aleksandra Jagiellończyka o godzinie 10:00. Łosiczanie przeczytali wszystkie osiem nowel rekomendowanych w tym roku.

Największe wrażenie na uczestnikach wydarzenia zrobił Wojciech Antoszczuk, który wyśmienicie przygotował swoją interpretację noweli Sienkiewicza “Sachem”, wykorzystując do tego muzykę i rekwizyty.

Podczas akcji zgodnie z tradycją mieszkańcy mogli również ostemplować własne egzemplarze książek okolicznościową pieczęcią, a także obejrzeć wystawy przygotowane przez miejscową Bibliotekę.

Pracownicy Łosickiego Domu Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej przeprowadzili akcję Narodowego czytania również w Zakładzie Karnym w Siedlcach oraz siedleckiej noclegowni.