Orszak Trzech Króli

0
266
W poniedziałek 6 stycznia łosickimi ulicami po raz trzeci przejdzie barwny orszak, w którym mieszkańcy naszego miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi.
Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Zbawiciela świata – mówi dyrektorka Łosickiego Domu Kultury, Dorota Kozłowska. – Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice, okolic oraz  gości zapraszamy do udziału w „największych jasełkach”. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Bożego Syna – dodaje.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 przy kościele pw. Trójcy Świętej. – Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku do Parku Miejskiego aby tam oddać pokłon Świętej Rodzinie. Orszak zakończy wspólne kolędowanie i Msza św. w kościele pw. św. Zygmunta Króla – mówi Dorota Kozłowska.
Podobnie jak w ubiegłych latach znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości o godz. 11:30 na placu przy kościele Trójcy Św. – We wspólnym kolędowaniu pomogą nam śpiewniki, które będzie można otrzymać przed wymarszem. Zachęcamy, by na Orszak przybyć ubranym w stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli. Najmłodszych uczestników orszaku zachęcamy do przebrania za aniołki, pasterze, diabełki… – zachęca Dorota Kozłowska.
Niech nie zabraknie nikogo na tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i radość płynącą z tego wydarzenia. Do zobaczenia na Orszaku!
Reklama