Oficjalnie otwarto przebudowaną drogę wojewódzką nr 698

1
979

Oficjalnie otwarto przebudowaną drogę wojewódzką nr 698 i zmodernizowany most na rzece Toczna. Na modernizację głównej arterii miasta samorząd Mazowsza przeznaczył 29,5 mln zł.

Reklama

Przedsięwzięcie zakwalifikowano jako strategiczne dla rozwoju Mazowsza i zostało zrealizowane dzięki współpracy Polska-Białoruś-Ukraina. Projekt objął przebudowę drogi wraz z rozbudową skrzyżowań ulicy Piłsudskiego z ul. 11 Listopada oraz ul. Narutowicza, budowę świateł drogowych i kapitalny remont mostu na rzece Toczna w Łosicach, wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

– Poprawa infrastruktury drogowej jest jednym z naszych najważniejszych zadań, jakie musimy podejmować w celu poprawienia komfortu i jakości życia mieszkańców Mazowsza. Te założenia możemy realizować dzięki funduszom unijnym przekazywanym nam chociażby właśnie w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Cieszę się, że coraz więcej gmin potrafi wykorzystać tak pozyskane środki w tak efektywny sposób – podkreślała obecna w Łosicach Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki współpracy  miasta z samorządem Mazowsza zrealizowano też szereg dodatkowych inwestycji, które nie wynikały wprost z projektu. – Droga 698 przebiega przez centrum naszego miasta, więc była to dla nas wszystkich ważna i wyczekiwana inwestycja. Cieszę że dzięki rozmowom udało się zrealizować szereg dodatkowych zadań, między innymi kanalizację na ulicy Bialskiej. Stało się to wszystko możliwe, dzięki dobrej woli i współpracy – mówi Mariusz Kucewicz.

Rozbudowa prowadzona była w ramach realizacji projektu pt. „Poprawa dostępności rejonu przygranicznego poprzez przebudowę drogi wojewódzkiej nr 698, wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 we współpracy z Wołyńską Obwodową Administracją Państwową na Ukrainie.

Reklama
Poprzedni artykułPonad 51.3 mln zł dla gmin i powiatu z Rządowego Funduszu Polski Ład
Następny artykułMazowsze. Wiadomości z regionu

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.