Odzyskali skradziony ciągnik zanim właściciel zorientował się, że został okradziony

0
1066

Łosiccy policjanci odzyskali skradziony ciągnik rolniczy z kosiarką rotacyjną, jeszcze przed zgłoszeniem kradzieży. Właściciel maszyn dopiero od mundurowych dowiedział się, że pod jego nieobecność w gospodarstwie miało miejsce włamanie. 

– W minionym tygodniu łosiccy kryminalni ujawnili w Biernatach Średnich ukryty w polu kukurydzy ciągnik rolniczy marki Ursus  z kosiarką rotacyjną. Zaniepokojeni dziwnym miejscem „zaparkowania” pojazdu, niezwłocznie ustalili właściciela, który potwierdził przypuszczenia policjantów, że maszyny zostały skradzione – informuje mł. asp. Nina Zaniewicz, rzecznika KPP w Łosicach.

Pokrzywdzonym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Łosice, który  nie wiedział, że pod jego nieobecność w gospodarstwie sprawcy włamali się do stodoły  i wyprowadzili sprzęt rolniczy. Powiadomiony o znalezisku mężczyzna złożył zawiadomienie o przestępstwie i oszacował straty na 10 tys. zł. Obecnie trwają intensywne czynności  zmierzające do ustalenia sprawcy. Złodziej musi się liczyć z surową karą, nawet do 10 lat więzienia, bowiem czyn został zakwalifikowany jako kradzież z włamaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.