Oddaj złom – uratuj malutką Antosię

1
191

Ponad 9 mln zł kosztuje nadzieja na życie Antosi Dąbrowskiej u której stwierdzono najgroźniejszą z postaci SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Ratunkiem dla dziewczynki jest niezwykle droga i nierefundowana w kraju terapia genowa. W zbieranie funduszy na ten cel zaangażowała się cała społeczność powiatu. Tym razem z pomocą przychodzą mieszkańcy gminy Sarnaki i organizują zbiórkę złomu.

Na koncie zbiórki jest już ponad 5,5 mln zł a wiąż brakuje kolejnych 3,6 ml zł. Podane kwoty przyprawiają o zawrót głowy, ale rodzice oraz społeczność lokalna nie poddają się w walce z czasem i mobilizują wszystkie siły by wygrać życie malutkiej Antosi Dąbrowskiej. – Antosia  jest słaba. Mięśnie twarzy, mięśnie przełyku, mięśnie oddechowe są w złym stanie. Ma problemy z przełykaniem pokarmów. Pojawiła się wydzielina, z którą sobie nie radzi, a której nadmiar może grozić zachłyśnięciem i zapaleniem płuc, dlatego nie rozstajemy się ze ssakiem, nawet na spacerach. Noc nie przynosi wytchnienia, bo respirator jest nieodłącznym towarzyszem wieczornej rutyny. Na spokojny sen nie mamy szans. Strach jest coraz większy- mówi Zofia Dąbrowska, mama Antosi.

Na leczenie Antosi trzeba zebrać ponad 9 mln zł. W pomoc żarliwie angażują się już nie tylko mieszkańcy gminy Platerów, z której pochodzi mama dziewczynki, ale również mieszkańcy powiatu a nawet wiele osób z terenu całego kraju.

By wesprzeć akcję wójt gminy Sarnaki wraz z pracownikami GOK, sołtysami, radnymi, gospodyniami z KGW i druhami z OSP oraz wolontariuszami postanowili zorganizować kolejną już na terenie powiatu zbiórkę złomu, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki. Mieszkańcy gminy 23 stycznia mogą wystawić zbędny złom przed swoje posesje, a organizatorzy zbiórki odbiorą zalegające w gospodarstwach materiały i sprzęty. O szczegółach zbiórki złomu można dowiedzieć się więcej pod nr tel. 697 625 135.

Wszyscy wierzą, że wspólnymi siłami uda się pomóc malutkiej Antosi. Losy i walkę Antosi o zdrowie można śledzić na profilu Facebookowym pod nazwą: „Antosia Dąbrowska walcząca z SMA”. Zapraszamy też do udziału w Facebookowych licytacjach „Licytacje dla Antosi Dąbrowskiej #uratujAntosie”. Razem uratujemy Antosię przed SMA!

Wpłat można dokonywać na stronie www.siepomaga.pl/antosia  ale również w sposób tradycyjny na konto: Fundacja Siepomaga, ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań Numer w Alior Banku 89249000050000453062407892 ; IBAN: PL89249000050000453062407892 ; Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW Tytułem: 22419 Antonina Maria Dąbrowska darowizna.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.