Obchody Święta Niepodległości w Łosicach

Starosta Powiatu Łosickiego, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor ZS Nr 3 RCKU w Łosicach, Łosicki Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Taneczne Fabryka Talentów zapraszają na Obchody Święta Niepodległości, które w roku stulecia niepodległości Państwa Polskiego zaplanowano wyjątkowo uroczyście.

Już 9 listopada o 11:40 w centrum miasta (wokół Rynku) uczniowie RCKU zatańczą Poloneza i będą częstować tortem, pod hasłem „Dla Niepodległej”.

W sobotę pokonamy 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości, w sztafecie na Stadionie Miejskim. Bieg odbędzie się w godzinach 9:00 – 17:00. Organizatorami są: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice i Łosicki Dom Kultury.

W niedzielę 11 Listopada odbędą się oficjalne obchody organizowane przez Starostę Łosickiego, Burmistrza Miasta i Gminy Łosice i Szkołę Muzyczną. Rozpoczną się o godzinie 12:00, Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. Zygmunta. Potem nastąpi przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie odśpiewamy Hymn Narodowy, po czym delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Marszałka.Kolejna część uroczystości odbędzie się w Łosickim Domu Kultury, gdzie będą miały miejsce przemówienia okolicznościowe i część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach.

O godzinie 18:00  w Łosickim Domu Kultury odbędzie się koncert „Łosice dla Niepodległej”. Organizatorem  jest Stowarzyszenie Taneczne „Fabryka Talentów” we współpracy z Miastem i Gminą Łosice oraz Łosickim Domem Kultury.Zapraszamy do licznego udziału. Świętujmy wspólnie 100. rocznicę odzyskania niepodległości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.