Obchody Święta Niepodległości w Łosicach

0
3

Starosta Powiatu Łosickiego, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor ZS Nr 3 RCKU w Łosicach, Łosicki Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Taneczne Fabryka Talentów zapraszają na Obchody Święta Niepodległości, które w roku stulecia niepodległości Państwa Polskiego zaplanowano wyjątkowo uroczyście.

Już 9 listopada o 11:40 w centrum miasta (wokół Rynku) uczniowie RCKU zatańczą Poloneza i będą częstować tortem, pod hasłem „Dla Niepodległej”.

W sobotę pokonamy 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości, w sztafecie na Stadionie Miejskim. Bieg odbędzie się w godzinach 9:00 – 17:00. Organizatorami są: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice i Łosicki Dom Kultury.

W niedzielę 11 Listopada odbędą się oficjalne obchody organizowane przez Starostę Łosickiego, Burmistrza Miasta i Gminy Łosice i Szkołę Muzyczną. Rozpoczną się o godzinie 12:00, Mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. Zygmunta. Potem nastąpi przemarsz pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wspólnie odśpiewamy Hymn Narodowy, po czym delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Marszałka.Kolejna część uroczystości odbędzie się w Łosickim Domu Kultury, gdzie będą miały miejsce przemówienia okolicznościowe i część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łosicach.

O godzinie 18:00  w Łosickim Domu Kultury odbędzie się koncert „Łosice dla Niepodległej”. Organizatorem  jest Stowarzyszenie Taneczne „Fabryka Talentów” we współpracy z Miastem i Gminą Łosice oraz Łosickim Domem Kultury.Zapraszamy do licznego udziału. Świętujmy wspólnie 100. rocznicę odzyskania niepodległości!