Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łosicach

3
9

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz serdecznie zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych w Łosicach 26 lutego 2017 r. pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w największym biegu pamięci w Polsce na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Będziemy biec lub iść razem. Nie jest to bieg na czas. Najważniejsze jest uczestnictwo i oddanie hołdu polskim patriotom. Pakiety startowe dla pierwszych 90 osób już czekają.

Reklama

Zapisy pod nr tel. 83 359 05 09 (ŁDK dział sportowy) do 24 lutego lub w dniu biegu w godz. 10:00-11:30 na Stadionie Miejskim. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim w niedzielę 26 lutego o godz. 12.00. Mile widziane biało-czerwone barwy.

Po biegu zapraszamy wszystkich startujących na ciepły posiłek. A po biegu, o godz. 17:00 zapraszamy do sali widowiskowej ŁDK na bezpłatną projekcję filmu pt. „HISTORIA ROJA” – pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM, którego scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego – i innych Żołnierzy Wyklętych.

Na holu dolnym ŁDK można będzie również obejrzeć wystawę OSTATNI LEŚNI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W WALCE O NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ – losy ostatnich oddziałów leśnych, zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Autorem wystawy jest Adam Borowski jeden z legendarnych przywódców podziemnej solidarności lat osiemdziesiątych. Wystawa czynna do 6 marca.

16910713_1453479378009763_1355714797_o

Reklama
Poprzedni artykułOcieplenia poddaszy i inne PIANĄ natryskową
Następny artykułKonkurs na koncepcję parku w centrum miasta został rozstrzygnięty

3 KOMENTARZE

  1. „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.
    Cieszy, że odkrywa się karty historii przez PRL „przeklęte” i skazane na zapomnienie. Dziękuję za zorganizowanie tych obchodów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.