“Nowy most to pomysł w dziesiątkę”

11
46

Przez Łosice można tak naprawdę przejechać tylko jedną drogą, jest nią wojewódzka 698. Od wielu lat podnosi się problem zbyt małej przepustowości tej drogi, jej stanu oraz stanu mostu, który jest jej częścią. W godzinach szczytu Łosice dosłownie stoją w gigantycznym korku. Nie ulega wątpliwości że obiekt ten wymaga remontu i gruntownej reorganizacji. Niestety na razie nic nie wiadomo w kwestii remontu tej drogi, jednak pojawiła się realna szansa na budowę trasy alternatywnej z nowym mostem na rzece Toczna, omijającej centrum miasta.

O tym, że Łosice coraz częściej i dłużej stoją w korkach mówi każdy z mieszkańców miasta. Wynika to zapewne z ciągłego podnoszenia standardu życia łosiczan co z kolei przekłada się na zasobność posiadanych dóbr. O ile jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie auta było odzwierciedleniem statusu społecznego, o tyle dziś samochód zalicza się do kategorii rzeczy powszechnych. W statystycznej rodzinie jest przynajmniej jedno auto, są też takie które posiadają ich dwa lub więcej. Nie trudno zatem się domyślić, że drogi budowane kilkadziesiąt lat temu nie są w stanie pomieścić poruszających się po nich samochodów dlatego coraz częściej stoimy w korkach.

– Rano to jest jakiś horror, żeby dostać się z jednego końca miasta na drugi. Szybciej byłoby chyba rowerem niż samochodem, albo nawet na piechotę – szczególnie rano – mówi pani Aneta – Codziennie zawożę dzieci do szkoły i muszę przejechać przez most, inaczej się nie da. I proszę mi uwierzyć, że te dwa kilometry jadę jakieś 15-20 minut, w sumie tyle samo ile bym szła piechotą. To jest jakaś paranoja. – dodaje. – Skoro jest pomysł budowy nowego mostu i drogi z miasta na Parcele to powinno się zrealizować go jak najszybciej. Bo to co się teraz dzieje na drodze, szczególnie rano, to jakaś paranoja. – komentuje Aneta.

– Taka kolej rzeczy, teraz każdy ma auto i nim jeździ, więc nie ma się co dziwić że robią się korki – mówi pan Robert, który do pracy jeździ rowerem – Ze względów bezpieczeństwa powinna być wytyczona inna trasa przez miasto. Jak coś się stanie na tej wojewódzkiej 698 w mieście to przecież nikt nie przejedzie bo nie ma jak objechać. Dlatego jak najbardziej uważam, że pomysł z budową nowego mostu i drogi z Myśliwskiej na Parcele to pomysł w dziesiątkę.

Burmistrz również rozumie problem i widzi potrzebę poprawy tego stanu rzeczy. – Budowa drogi gminnej w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku na Parcele z budową mostu na rzece Toczna jest kluczową inwestycją dla naszego miasta. Czas i sytuacje jakich jesteśmy świadkami niemalże każdego dnia pokazują, że Łosice potrafią bardzo szybko się zakorkować i jest to duża uciążliwość dla mieszkańców. W odpowiedzi na potrzeby łosiczan podjęto decyzję o przygotowaniu dokumentacji dla tej kluczowej inwestycji. Dokumentacja 14 sierpnia została złożona do samorządu. Na chwilę obecną mamy już także złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego w Łosicach. Jak tylko uzyskamy pozwolenie będziemy szukali źródeł na jej sfinansowanie.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to możliwe, że już w przyszłym roku ruszymy z pracami. Podziały działek na których planowana jest budowa zostały zrobione, mamy też zgody właścicieli tych działek. Rozumieją i sami widzą potrzebę podjęcia inwestycji. Po realizacji zamierzeń i wybudowaniu drogi i mostu, który będzie alternatywną trasą wszyscy odczujemy poprawę. Przede wszystkim odblokuje się nam miasto, szczególnie w godzinach szczytu. Dodatkowo, ważne jest by stworzyć alternatywną trasę w związku z wyczekiwanym remontem istniejącego mostu, będącego tak naprawdę jedyną drogą przez miasto.  Moim marzeniem jest by prace związane z budową nowej drogi i mostu udało się zacząć i zaawansować przed remontem starego mostu, tak żeby mieszkańcy i goście nie mieli problemów z przejazdem przez Łosice. – powiedział Mariusz Kucewicz.

Plany zakładają wybudowanie drogi w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku na Parcele. Planowane jest wybudowanie 3630,8mjezdni, 611,10mzjazdów, 961mścieżki rowerowej, 1042mchodnika i 419m2 pobocza. Wybudowana droga będzie posiadała połączenie z ulicą Myśliwską na początku i ulicą Parcele na końcu. Skrzyżowanie z ulicą Parcele zaprojektowano jako zwykłe skrzyżowanie trójwlotowe. W projekcie uwzględniono również lokalizację jednego skrzyżowania z ulicą Rzeczną jakie zakłada  miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przypis czytelnika
Gość
przypis czytelnika

Ostatnie zdjęcie w większej rozdzielczości:comment image

Koala
Gość
Koala

Świetny pomysł. Jestem ZA.

Anonim
Gość
Anonim

Nareszcie bedzie mozna sie scigac w kolo jeziorka 😁

Wyborca
Gość
Wyborca

Kucewicz już w tamtej kampanii obiecywał obwodnicę i nie zrobił. Kiełbasa wyborcza. A pani redaktor nie za bardzo promuje pana burmistrza? Możeby tak słowo co proponuje drugi kandydat? Widać sympatię do obecnej władzy gołym okiem, ale czy to jest etyczne jeśli chodzi o dziennikarza?

Również wyborca
Gość
Również wyborca

Działanie zostało podjęte. Dokumenty złożone. Plany wykonane. O co więc Łosice. Info miałoby pytać kandydata skoro jak na razie nie ma on żadnego wpływu na opisywane decyzje i sytuację?

Mieszkaniec wls
Gość
Mieszkaniec wls

Jeśli dobrze odczytuje plany jest to bez sensu, skrzyżowanie obok stacji stefaniuk i tak jest źle wykonane a ruch na nim czasami to cyrk, jeśli nie zostanie tam wykonane rondo tak jak w przypadku ronda obok PKS, będzie tam jeszcze większy cyrk

Gość
Gość
Gość

Bo może trzeba było pomyśleć o jakiejś obwodnicy, zamiast robić rewitalizację parku. Jakieś priorytety powinny zostać zachowane.

mieszkaniec gminy
Gość
mieszkaniec gminy

Drugi most to priorytet a nie obwodnica. Miasto jest zapchane nie przez ruch zewnętrzny a wewnętrzny. Co ma do tego obwodnica?! Będzie drugi most, wtedy można myśleć o obwodnicy. Poza tym, obwodnica to droga wojewódzka. Marszałek (PSL) i tak zainwestował teraz w Łosice prawie 10 mln! Chodnik na Siedleckiej, Droga Łosice-Łuzki cała wyremontowana! p.s. Rewitalizacja parku jest w 85% finansowana z UE. I dobrze. W Mordach wyremontowali rynek na KREDYT! Dobrze, że za Miechowieckiego został wyremontowany wkoło Rynek. Przez 12 lat Kobylińskiego nawet ławek w parku i alejek nie udało się wyremontować. Wstyd było na to patrzeć- miasto powiatowe i… Czytaj więcej »

Ochotnik
Gość
Ochotnik

każdy ma po trochę racji , ale uderzmy się w piersi : jakie mamy umiejętności jako kierowcy ; 99 % kierowców skręcając w lewo tamuje ruch za sobą przepuszczając jadących z naprzeciwka , zatrzymując się na środku pasa ruchu , bez względu na jego szerokość . ilu czeka bez potrzeby przed rondem aż nadjedzie pojazd , który dopiero się zbliża ; często wpuszczam kierowców z drogi podporządkowanej ale ci zamyśleni są prawie ,,nieobecni ” i nie zauważają możliwości ,, na zamek błyskawiczny” . innym zagadnieniem jest parkowanie ; często tak aby zająć jak najwięcej miejsca

Ochotnik
Gość
Ochotnik

Do :Wyborca” z tekstu wcale nie wynika że dziennikarka promuje kogokolwiek , przedstawia fakty i tyle a każdy może to interpretować na swój sposób.Pieniądze wydane na rewitalizację parku NIE MOGŁY być wydatkowane na inny cel . Pan Kobyliński przepie…..ł 1mln zł dotacji unijnej na remont Targowic co na tak biedną gminę jwst bolesną stratą i znowu sięga po władzę ; co zaś powstało za kadencji p Kucewicza można zobaczyć i ocenić

Łosiczanin
Gość
Łosiczanin

Bardzo dobry i potrzebny projekt. Trzymam kciuki!