Nowe nasadzenia w mieście i wozy strażackie dla jednostek OSP

2
528

Pieniądze na działania związane z ochroną powietrza trafią do Łosic z samorządu województwa mazowieckiego. Dzięki temu zostaną uzupełnione nasadzenia na terenie skweru miejskiego. Wsparcie finansowe na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic otrzymają też strażacy ochotnicy w powiecie.

Blisko 50 tys zł wsparcia na działania związane z ochroną powietrza trafi do Łosic z samorządu województwa mazowieckiego. To pilotażowy program, którego celem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. O pomoc mogły ubiegać się gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie.

W tegorocznej pierwszej edycji złożonych zostało 119 wniosków. Wsparcie otrzymało 110 projektów. W sumie na ich realizację z budżetu Mazowsza przeznaczone zostaną 4,8 mln zł. W Łosicach dzięki temu zostaną uzupełnione nasadzenia na terenie skweru miejskiego. Umowy na realizację projektów podpisano 17 lipca.

Ale to nie wszystko, gdyż do powiatu trafią też pieniądze z programu “Pomoc Finansowa dla Miast i Gmin na Zakup Sprzętu Przeciwpożarowego”. Co roku samorząd Mazowsza wspiera strażaków ochotników, przeznaczając środki na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic. Gminy otrzymają 412 tys. zł wsparcia. Gotówka zostanie przeznaczona m.in. na zakup średnich i lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz remonty strażnic.

– Konsekwentnie pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach lokalnych zabrakło środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na zgłaszane potrzeby. Podpisaliśmy kolejne umowy na wsparcie dla sołectw, dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Jednostkom OSP w Mostowie, Niemojkach i Serpelicach przyznano po 100 tys zł na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe. OSP Nowe Szpaki z gminy Stara Kornica otrzyma lekki samochód ratowniczo-gaśniczy za 50 tys zł. Natomiast OSP Czuchleby, OSP Bejdy, OSP Hruniszew, OSP Hołowczyce i OSP Rudka dostaną po 12,4 tys zł na potrzebne remonty w strażnicach.

Foto: Danuta Parafiańczuk

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuna
Kuna
31 lipca 2019 19:57

A OSP Łosice jak zwykle pominięte

Jaro
Jaro
6 sierpnia 2019 06:40
Reply to  Kuna

Te kwoty,to krople,w morzu potrzeb.Już ” Kudłaty ” i spółka,osiągają większe ” dochody”.