Noc Bibliotek w Łosicach

0
89

Wśród 1636 placówek, które przystąpiły do ogólnopolskiej akcji “Noc Bibliotek” znalazły się również miejscowe biblioteki szkolne i Biblioteka Pedagogiczna. Już 5 października miłośnicy książek dostaną niecodzienną możliwość odwiedzenia ulubionej placówki poza standardowymi godzinami jej pracy.

Do akcji przystąpiły Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach i Szkoły Podstawowej nr 2, po raz kolejny w projekcie bierze udział również miejscowa Biblioteka Pedagogiczna, w której na czytelników czeka masa niespodzianek. – Tradycyjnie, jak co roku, nie zabraknie u nas seansu filmowego. W tym roku planujemy pokazać też film pt. “Ptyś i Bill”, przeprowadzić warsztaty komiksowe i zaproponować wspólne zabawy, a także “poflirtować z Hłaską” – mówi Anna Czerko, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach. Na spotkanie książnica zaprasza wszystkich sympatyków i czytelników, bez sztywnych ram wiekowych. – Liczymy, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, interesującego lub inspirującego. Tego dnia będzie też można zobaczyć pracę biblioteczną “od kuchni`, zwiedzić wszystkie pomieszczenia oraz zajrzeć do magazynów, w których zgromadzonych jest ponad 40 tys książek – dodaje kierowniczka. Noc w Bibliotece Pedagogicznej rozpocznie się od godz. 15.00, 5 października. 

Bogaty program zaplanowały również placówki szkolne – Noc Bibliotek 2019 zapowiada się u nas bardzo ciekawie. Podczas spotkania uczniowie wezmą udział w szeregu przygotowanych dla nich atrakcji: grze terenowej, konkursie czytelniczym i spotkaniu z ciekawym gościem – informuje Irena Nestioruk z SP nr 2. V edycja ogólnopolskiej akcji odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”. Tego dnia na przybyłych gości będzie czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek, specjalnie przygotowanych przez kreatywnych bibliotekarzy.