Nieodpowiedzialni mieszkańcy powiatu łosickiego naruszyli obowiązujące przepisy

2
1066

Od 25 marca obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, w którym jest mowa m.in. o zakazie gromadzenia się osób. Niestety, trzej mieszkańcy Łosic nie przejęli się nowymi zasadami bezpieczeństwa i postanowili wspólnie spotkać się pod blokiem i napić alkoholu. Za złamanie zakazu mężczyznom grozi teraz wysoka grzywna. Karą grzywny może zostać ukarany również mieszkaniec gminy Platerów, który pomimo objęcia kwarantanną domową opuścił miejsce zamieszkania.

W niedzielę po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy jednej z ulic w Łosicach, zgromadziły się osoby pijące alkohol. Policjanci, którzy przyjechali na interwencje, szybko to potwierdzili. Pod jednym z bloków mundurowi zastali trzech mężczyzn w wieku od 30 do 43 lat. Koledzy uznali, że skoro dotychczas spotykali się w tym gronie w wielu miejscach miasta i są znani policjantom, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spotkać się w zaciszu bloku i wspólnie napić się alkoholu. Nie zwracali uwagi na ewentualne zagrożenie, bagatelizowali problem, a w stosunku do mundurowych wykazali się arogancją. Jeden z mężczyzn wręcz „zapomniał” swoje dane.

W stosunku do każdego z nich prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku naruszenia zapisów art. 54 kodeksu wykroczeń w zw. Rozporządzeniem Ministra Zdrowia oraz art. 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości(…), a w stosunku do „zapominalskiego” jeszcze art. 65 kodeksu wykroczeń.

Karą grzywny może zostać ukarany również mieszkaniec gminy Platerów, który pomimo objęcia kwarantanną domową opuścił miejsce zamieszkania. Policjanci kontrolujący mężczyznę nie zastali go w domu, nie był również w zasięgu ich wzroku, chociaż jak twierdził, poszedł na spacer do przydomowego lasu. Pomimo, że po telefonie funkcjonariuszy szybko biegł z powrotem do domu, to jednak również poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Pamiętajmy, że to od naszej wspólnej dyscypliny zależeć może nie tylko nasze zdrowie i życie ale i osób najbliższych. Osoby łamiące przepisy dotyczące naruszeń warunków kwarantanny oraz przepisy dotyczące grupowania i przemieszczania się narażają się na odpowiedzialność prawną.

 mł. asp. Nina Zaniewicz

2 KOMENTARZE

    • Gorzej niż gestapo to już jest dyktator z kotem na ramieniu.moze ktoś mu obraz namaluje i w luwr powieszą zamiast Damy z gronostajem

Comments are closed.