Nie zapłacili za zboże i produkty rolne – poszkodowani stracili blisko 6,4 mln zł

0
4208

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wydała postanowienia o przedstawieniu zarzutów trzem osobom: Markowi G., jego żonie Małgorzacie G. oraz Dawidowi Sz., którzy są podejrzani o dokonywanie zakupu zboża, produktów rolnych i innych towarów oraz usług pomimo braku wypłacalności. Przez działanie tych osób ponad 120 podmiotów i osób fizycznych zostało pokrzywdzonych na kwotę blisko 6,4 mln zł. Wobec Małgorzaty G. i Dawida Sz. na wniosek prokuratury, sąd zastosował już tymczasowy areszt. Natomiast Marek G. wciąż ukrywa przed organami ścigania.

Nie milkną echa głośnej sprawy skupu zboża przez spółkę AGRO-SKUP i AGRITEAM, których oficjalnymi właścicielami byli Małgorzata G. i Dawid Sz., a w opinii pokrzywdzonych – skupami zarządzał Marek G. Zgodnie z ustaleniami Prokuratury liczba pokrzywdzonych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych wynosi obecnie ponad 120.

Reklama

– W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach śledztwie liczba pokrzywdzonych osób fizycznych i podmiotów gospodarczych wynosi obecnie ponad 120, przy czym nie jest to katalog zamknięty –  zaznacza Prokurator Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Zgodnie z ustaleniami Prokuratury wyżej wymienieni są podejrzani o to, że w okresie od dnia 8 lipca 2022 r. do dnia 19 czerwca 2023 r. w Łosicach i innych miejscowościach na terenie Polski, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wspólnie i w porozumieniu oraz w ramach ustalonego podziału ról, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, mając świadomość sytuacji finansowej AGRO-SKUP sp. z o.o. oraz AGRITEAM sp. z o.o. i związany z nią braków środków tych podmiotów na regulowanie zaciąganych zobowiązań, a także zajmując się faktycznie sprawami AGRO-SKUP sp. z o.o. i AGRITEAM sp. z o.o. dokonywali zakupu różnego rodzaju produktów rolnych i innych towarów oraz usług, w wyniku czego doprowadzili liczne podmioty i osoby fizyczne do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 6.380.994,53 zł, co stanowi mienie znacznej wartości poprzez wprowadzenie ich w błąd co do zamiaru i finansowych możliwości uregulowania zaciąganych zobowiązań.

Obecnie zostały już ogłoszone zarzuty Małgorzacie G. i Dawidowi Sz., wobec których, na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Natomiast dotychczas nie zdołano ogłosić zarzutów Markowi G. – Ukrywa się on przed organami ścigania, co w najbliższym czasie skutkować może wystąpieniem do sądu o zastosowanie wobec niego izolacyjnego środka zapobiegawczego – dodaje Prokurator Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Reklama
Poprzedni artykułOdsprzedam stół wykonany na zamówienie w stylu LOFT – dobra cena.
Następny artykułZespół na wesele na imprezę firmową przyjęcie prymicyjne Warszawa mazowieckie Make Me Feel