Narkotyki, broń palna, amunicja i substancje wybuchowe u dwóch mieszkańców gminy Sarnaki

0
1925

Tymczasowy areszt wobec 34-letniego mieszkańca powiatu łosickiego zastosował w piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili m.in. znaczne ilości narkotyków, 5 jednostek broni palnej, amunicję oraz substancję wybuchową i proch strzelniczy. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Z kolei u kierującego autem 38-latka mundurowi ujawnili narkotyki oraz nielegalną produkcję alkoholu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

  Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na terenie gm. Konstantynów. Funkcjonariusz janowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zauważył audi będące w zainteresowaniu mundurowych. Na miejsce skierowany został patrol, w skład którego wchodził również żołnierz WOT. Kierowca audi chcąc uniknąć kontroli drogowej na widok radiowozu odjechał. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali auto, za kierownicą pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec gm. Sarnaki. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Wraz z nim pojazdem podróżował 34-letni mieszkaniec tej samej gminy.

Reklama

Podczas kontroli drogowej obydwaj mężczyźni zachowywali się nerwowo tłumacząc swoje zachowanie faktem nieprzestrzegania obowiązujących przepisów dot. walki z pandemią. U pasażera policjanci ujawnili woreczki z białym proszkiem oraz suszem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina oraz marihuana. Policjanci ujawnili również jedną sztukę ostrej amunicji.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 34-latka policjanci ujawnili ponad 7 kg marihuany oraz kilkanaście roślin konopi w różnej fazie wzrostu. Mundurowi zabezpieczyli też 5 jednostek broni palnej, elementy broni oraz amunicję do różnego rodzaju broni palnej. Dodatkowo policjanci ujawnili ponad 90 gramów substancji wybuchowej oraz kilkaset gramów prochu strzelniczego.

W trakcie kontroli auta 38-latka policjanci zabezpieczyli zawiniątko z proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to kokaina. Przeszukując miejsce zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli też aparaturę do wyrabiania alkoholu domowym sposobem oraz wytworzony już alkohol. Zabezpieczyli również kuszę, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

38-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Popełnione czyny zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia. Natomiast wobec 34-latka Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

BSP
Źródło: KWP Lublin

Reklama
Poprzedni artykułRozdali już 3 tysiące maseczek i 1,5 tysiąca przyłbic
Następny artykułTerytorialsi wspierają samorządy