Najmłodszy autor fantasy gościł w Bibliotece Pedagogicznej

0
1

29 września w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach miało miejsce niecodzienne spotkanie autorskie – tym razem gościem łosickiej placówki był najmłodszy w Polsce autor książek z gatunku fantasy. Uczniowie szkół powiatu łosickiego spotkali się tego dnia ze swoim rówieśnikiem 18 letnim Tomaszem Sobania, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. Speculo.

Tomasz Sobania mówi, że pisanie jest drogą do rozwoju, a wydawanie książek otwiera przed autorem ogromne możliwości. – “Nigdy nie chciałem pisać dla samego pisania. Chciałem tworzyć, żeby  podzielić się tym z innymi i zmienić moje życie i życie mojej rodziny. Pisanie książki dało mi coś więcej niż satysfakcję i możliwość rozwoju. Kiedy powstawały kolejne strony, a ja toczyłem z sobą walkę, umacniała się we mnie nadzieja i wiara w sukces. Przestałem być bezsilny!”

W Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach podczas spotkania autorskiego z rówieśnikami Tomasz Sobania opowiedział swoją drogę od napisania do wydania książki, opowiedział też o swoich pomysłach i planach na przyszłość oraz o nowych książkach które czekają na wydanie.

Spotkanie z młodym, utalentowanym, dobrze zapowiadającym się pisarzem było także spotkaniem motywacyjnym dla uczniów naszych szkół. Tomek stał się dla nich żywym świadectwem i potwierdzeniem maksymy o spełniających się marzeniach.

Prywatnie sport jest pasją Tomka, a nauka języków i zdobywanie edukacji finansowej to część jego recepty na wspaniałe życie. Jak się dowiedzieliśmy jest w trakcie pisania kolejnych powieści, a w najbliższych planach ma wydanie napisanej drugiej i trzeciej książki.