Najmłodsi czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej odebrali już dyplomy i odznaczenia za aktywność

0
124

Najmłodsi czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej odebrali już dyplomy i odznaczenia za aktywność w programie „Mała książka – wielki człowiek” finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywne przedszkolaki, które spełniły wszystkie warunki zabawy mogą już cieszyć się z otrzymanego dyplomu, odznaczenia małego czytelnika i książkowych nagród niespodzianek.

Maluchy nie kryły przejęcia i ogromnych emocji podczas wręczania im wyróżnień. Dumni byli również rodzice, dzięki którym przedszkolaki trafiły do biblioteki. Dla opiekunów przygotowano specjalną broszurę informacyjną pt „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Ma ona przypomnieć o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Milusińscy, którzy zgłosili się do programu „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali książkową wyprawkę i specjalną Kartę Małego Czytelnika. – Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu jest honorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – wyjaśnia Anna Czerko, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach.

Celem akcji jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Dzieci natomiast, wyrabiając nawyk czytania, poznają bibliotekę jako miejsce będące ciekawą alternatywą dla telewizji i komputera.

Reklama