Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha

0
132

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach zaprasza do Sarnak, Mierzwic i Serpelic na Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, w dniach 6-8 sierpnia, zaprezentowanych zostanie 12 tytułów spektakli różnorodnych form teatralnych. Odbędzie się również koncert dla dzieci oraz warsztaty i animacje.

Familijne komedie wykorzystujące technikę pantomimy, teatr przedmiotu, spektakle lalkowe, fireshow, spektakl interaktywny oparty na claunadzie, koncert muzycznych przebojów dla dzieci oraz warsztaty teatralno-plastyczne i lalkowe – tak w skrócie można opisać tegoroczny program.

– Na Gadusze zaprezentuje się 9 teatrów z całej Polski. Artyści przyjadą  mi.in.  z Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Warszawy. Program festiwalu został tak ułożony, aby zaprezentować widzom różne w formie ale i w treści spektakle. Królewny, rycerze, postacie ludzkie, dinozaury, to tylko niektórzy bohaterowie, z którymi spotkają się dzieci na festiwalu a wszystko po to, aby przybliżyć dzieciom barwny świat teatru, który uczy, rozwija i bawi. Gaducha dotrze nawet do tych najmniejszych miejscowości,  aby każdy miał możliwość poznać teatralny świat – informuje Magdalena Rudnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach.

Festiwal odbywa się w formie plenerowej, a w miejscach festiwalowych panuje wyjątkowa atmosfera. Wstęp na spektakle jest wolny. – Wciąż jednak jesteśmy w sytuacji pandemii dlatego liczba miejsc może zostać ograniczona. Jesteśmy przekonani, że odpowiedni dystans, przestrzeganie reżimu sanitarnego pozwolą nam bezpiecznie zorganizować to wydarzenie – dodaje dyrektorka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Łosice.Info sprawuje patronat medialny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.