Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha

0
132

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach zaprasza do Sarnak, Mierzwic i Serpelic na Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci Gaducha. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, w dniach 6-8 sierpnia, zaprezentowanych zostanie 12 tytułów spektakli różnorodnych form teatralnych. Odbędzie się również koncert dla dzieci oraz warsztaty i animacje.

Familijne komedie wykorzystujące technikę pantomimy, teatr przedmiotu, spektakle lalkowe, fireshow, spektakl interaktywny oparty na claunadzie, koncert muzycznych przebojów dla dzieci oraz warsztaty teatralno-plastyczne i lalkowe – tak w skrócie można opisać tegoroczny program.

– Na Gadusze zaprezentuje się 9 teatrów z całej Polski. Artyści przyjadą  mi.in.  z Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Warszawy. Program festiwalu został tak ułożony, aby zaprezentować widzom różne w formie ale i w treści spektakle. Królewny, rycerze, postacie ludzkie, dinozaury, to tylko niektórzy bohaterowie, z którymi spotkają się dzieci na festiwalu a wszystko po to, aby przybliżyć dzieciom barwny świat teatru, który uczy, rozwija i bawi. Gaducha dotrze nawet do tych najmniejszych miejscowości,  aby każdy miał możliwość poznać teatralny świat – informuje Magdalena Rudnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach.

Festiwal odbywa się w formie plenerowej, a w miejscach festiwalowych panuje wyjątkowa atmosfera. Wstęp na spektakle jest wolny. – Wciąż jednak jesteśmy w sytuacji pandemii dlatego liczba miejsc może zostać ograniczona. Jesteśmy przekonani, że odpowiedni dystans, przestrzeganie reżimu sanitarnego pozwolą nam bezpiecznie zorganizować to wydarzenie – dodaje dyrektorka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Łosice.Info sprawuje patronat medialny.

Reklama