Na podwójnym gazie

0
522
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Nietrzeźwy kierujący
5 sierpnia 2019 roku w miejscowości Stara Kornica policjanci łosickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. Kierujący autem, 35 letni mieszkaniec tej gminy znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Włamanie
W okresie 3-5 sierpnia 2019 roku w miejscowości Falatycze nieznany sprawca po zerwaniu skobla zabezpieczającego włamał się do budynku gospodarczego, skąd dokonał kradzieży piły spalinowej, wkrętarki  i pistoletu lakierniczego. Pokrzywdzony, 45 letni mieszkaniec gminy Platerów oszacował wartość strat na kwotę 3690 złotych.
Zdarzenie drogowe
5 sierpnia 2019 roku w miejscowości Hruszniew Kolonia, 37 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierując motorowerem marki Zipp na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu gdzie wywrócił się wraz z pojazdem. Kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR-u do szpitala w Białymstoku. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczynę wypadku.
Zdarzenie drogowe  z udziałem nietrzeźwego kierowcy
6 sierpnia 2019 roku w miejscowości Binduga, 41 letni mieszkaniec Siemiatycz kierując samochodem osobowym marki Peugeot stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierujący znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,44 promila alkoholu w organizmie.
Kolizja drogowa
7 sierpnia 2019 roku w Łosicach na ulicy Siedleckiej , 67 letnia mieszkanka Piastowa kierując samochodem osobowym marki Fiat, w trakcie skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki Opel czym doprowadziła do zderzenia pojazdów.  Następnie kierująca Oplem, 30 letnia mieszkanka Siedlce uderzyła w samochód marki Renualt.  W wyniku zderzenia niegroźnych organizmu doznały cztery osoby jadące Fiatem i Oplem, które zostały przewiezione do łosickiego szpitala. Wszyscy kierujący w czasie kolizji byli trzeźwi. Następnego dnia sprawczyni zdarzenia została ukarana grzywną w drodze postępowania mandatowego.
Kradzież z włamaniem do stodoły
W nocy 9/10 sierpnia 2019 roku w miejscowości Serpelice nieznany sprawca po przecięciu rygla w drzwiach stodoły dostał się do środka skąd dokonał kradzieży łuparki do drewna. Pokrzywdzony, 70 letni mieszkaniec gminy Sarnaki oszacował wartość strat na kwotę 2300 złotych.
asp. szt. Tomasz Zozula