Na czerwonym dywanie…

0
814

Gwiazdy filmowe i ich wytworne kreacje, elegancja, blichtr, światła fleszy fotoreporterów oraz długi czerwony dywan to znak rozpoznawczy największego święta świata filmu – Oscarów. I jeśli komuś się wydaje, że Oscary to nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej wręczane w Hollywood to z pewnością zapomniał o Łosickiej Gali Oscarowej. Już po raz drugi na scenie widowiskowej Łosickiego Domu Kultury w ramach konkursu “Łosice – Students` Hollywood” odbyła się wyjątkowa gala filmowa, podczas której wręczono statuetki młodym artystom za ich zaangażowanie w realizację filmów konkursowych.

Do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego `Łosice – Students` Hollywood` I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach zaprosiło uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych. – W konkursie oceniane były filmy video w całości przygotowane przez uczniów, w których występowali również ich twórcy – informuje Sylwia Zbrożek, nauczycielka języka angielskiego z I LO.

Wydarzenie dało młodzieży szansę pogłębiania znajomości języka angielskiego i wiedzy o krajach anglojęzycznych w formie odbiegającej od tradycyjnych pisemnych form językowej rywalizacji. Młodzi ludzie nadesłali 12 filmów – Poziom był niezwykle wysoki i wyrównany – zaznacza Zofia Przesmycka, nauczycielka języka angielskiego w łosickim ogólniaku. W skład komisji konkursowej wszedł dyrektor I LO, Wiktor Boruta, angliści z liceum oraz organizatorki i pomysłodawczynie konkursu: Sylwia Zbrożek i wspomniana Zofia Przesmycka.

Jak na prawdziwą galę przystało na scenie nie zabrakło wielkich gwiazd. Przybyli zatem prezydenci najpotężniejszych krajów świata oraz barwne postaci ze znanych filmowych produkcji polskich i zagranicznych. Gościem specjalnym był aktor Marcin Mroczek.

Zdobywcy największego Oscara nie kryli radości i zaskoczenia z nagrody – Jest super,  kompletnie nie spodziewaliśmy się głównego wyróżnienia. Wzięliśmy udział w konkursie i potraktowaliśmy to raczej jak dobrą zabawę, a tu takie zaskoczenie – mówiła Natalia Łaska ze zwycięskiej drużyny Fat Team ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach. – Samo Nagrywanie filmu zajęło nam trzy cztery dni po dwie trzy godziny. Na postprodukcję i montaż przeznaczyliśmy około dziesięciu godzin – wyjawił Paweł Koryciński.

Laureaci z nieukrywaną radością pozowali do zdjęć na czerwonym dywanie, udzielali wywiadów i całkowicie wsiąkali w świat wielkiej kinematografii. – To nie moja zasługa, tylko zdolnej i zaangażowanej młodzieży. Moi uczniowie okazali się świetnymi artystami i cieszę się z ich sukcesu – podsumował nauczyciel języka angielskiego w SP nr 2 Rafał Lipiński. Anglista, który był opiekunem aż czterech drużyn startujących w konkursie odebrał nagrodę za wkład w krzewienie kultury i języka angielskiego

Grand Prix Konkursu Łosice Students` Hollywood 2019 otrzymał zespół Fat Team ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach w składzie: Julia Sęk, Julia Ostojska, Natalia Łaska, Miłosz Łaski i Paweł Koryciński. Opiekunem zdolnej młodzieży był Rafał Lipiński – nauczyciel języka angielskiego w SP nr 2.

Nagrodę w kategorii Kino Akcji wywalczył Zespół Magic Squad również z SP nr 2 w Łosicach. Najlepszy film w tej kategorii nagrali: Adrian Siwek, Arkadiusz Sawczuk, Oskar Gałecki, Mikołaj Kasjaniuk, Bartosz Jasiński i Jakub Sawczuk. Opiekunem był również Rafał Lipiński.

W kategorii Kino z Dreszczykiem nagrodę wywalczył zespół Polish Holiłud ze SP nr 1 w Łosicach w składzie: Julia Wyczółkowska, Amelia Rudaś, Wojciech Chryć, Zuzanna Chalimoniuk, Julia Sawczuk i Kamila Zdzichowska. Opiekunką grupy była nauczycielka Anna Żuk.

Nagrodę w kategorii Jakość Języka przyznano zespołowi California Gurls ze SP nr  2 w Łosicach. Team tworzyły: Oliwia Borowska, Oliwia Filipiuk, Karolina Gałecka i Zuzanna Pawłowska. Opiekunem grupy była Malwina Miechowiecka.

Reklama