MOŻESZ MIEĆ WPŁYW NA BEZPIECZEŃSTWO W TWOJEJ OKOLICY

1
239

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku działania aplikacji zostało sprawdzonych blisko 1700 zgłoszeń.

– Na terenie powiatu łosickiego odnotowano niemal 1700 zgłoszeń i większość została potwierdzona. Najwięcej zgłoszeń dotyczy przekroczenia prędkości jazdy, bardzo często pojawiają się zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, dzikich wysypisk śmieci a także wałęsających się bezpańskich psów – wyjaśnia oficer prasowa KPP w Łosicach, mł. asp. Nina Zaniewicz.

Policjanci każdego dnia pracują nad wyeliminowaniem zagrożeń aby podnieść poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. – Istotne jest naniesienie zagrożenia na mapę w miarę możliwości w jak najbardziej precyzyjny sposób, ponieważ ułatwi to policjantom dotarcie we właściwe miejsce – dodaje rzeczniczka.

Należy jednak pamiętać, że zgłoszenie zagrożenia za pośrednictwem aplikacji KMZB nie zastąpi ani nie jest tożsame z podjęciem pilnej interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia ludzkiego. – W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – mówi Nina Zaniewicz.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.