Młodzi artyści z Sarnak i Olszanki z nagrodami

0
207

Dzięki staraniom ośrodka kultury w Sarnakach i biblioteki w Olszance, w tych dwóch miejscowościach w wakacje zorganizowane zostały warsztaty plastyczne w ramach projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury pn. “Malowane Lato”. Młodzi artyści zostali nagrodzeni w konkursie poprojektowym.

Spośród prac jakie przygotowały dzieci wybrano po pięć najlepszych z każdej miejscowości i przesłano do Mazowieckiego Instytutu Kultury na konkurs. Młodzi plastycy zostali docenieni przez jury. Finał “Malowanego Lata” odbył się 30 października w Mazowieckim Instytucie Kultury.

– Z pośród 50 nadesłanych na konkurs prac podopieczni Sarnackiego ośrodka kultury zdobyli wyróżnienie i miejsce na podium. Miłosz Olszewski zajął 3 miejsce a Nikola Lipińska otrzymała wyróżnienie. Cieszymy się bardzo i gratulujemy sukcesu – mówi Magdalena Rudnik, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sarnakach.

Prace dzieci z Olszanki również okazały się bardzo dobre i spośród 5 wysłanych do Warszawy, dwie zostały nagrodzone. – Drugie miejsce zdobyła praca Nataszy Wolskiej, a wśród wyróżnionych znalazła się również praca Gracjana Chwedoruka – podkreśla Małgorzata Chraniuk, kierowniczka miejscowej Gminnej Biblioteki Publicznej.

Foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Olszance, Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach