Już w najbliższą środę, 13 lutego w Łosickim Domu Kultury na temat programu Czyste Powietrze i problemów środowiskowych związanych z budową ferm przemysłowych z mieszkańcami Łosic rozmawiał będzie minister środowiska – Henryk Kowalczyk. Minister spotka się tego dnia również z licealistami i mieszkańcami Huszlewa. 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o spotkaniu, jakie zorganizowali zaniepokojeni ekspansywną rozbudową wielkopowierzchniowych, przemysłowych ferm, mieszkańcy Łosic. Ludzi wsparły stowarzyszenia walczące z tego typu inwestycjami i ich degradującym wpływem na środowisko i jakość życia. W dyskusji wzięli udział m.in. starosta Katarzyna Klimiuk z radnymi oraz burmistrz Mariusz Kucewicz, również wspierany przez grupę radnych i pracowników urzędu.

Pierwsze spotkanie, mimo, że było pełne emocji, pozwoliło jednak w sposób merytoryczny wyjaśnić podstawy problemu ekspansji ferm przemysłowych. 13 lutego, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury, na ten temat z mieszkańcami rozmawiał będzie również minister środowiska Henryk Kowalczyk. Szef resortu przyjedzie na zaproszenie starosty łosickiego. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 18.00.
Plan szczegółowy wizyty Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka w dniu 13.02.2018 w powiecie łosickim
11.00 – Zespół Szkół nr 1 w Łosicach – Liceum Ogólnokształcące w Łosicach ul. Szkolna 5 w ramach XIV Łosickiego spotkania Edukacyjnego w dniu 13.02.2019 r.
12.30 – Huszlew spotkanie otwarte w świetlicy wiejskiej. Przewidziany czas spotkania z mieszkańcami około 1,5 h
15.45 – Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łosicach – zamknięte
17.45 – Konferencja Prasowa w Łosickim Domu Kultury na holu
18.00 – Spotkanie w Łosickim Domu Kultury w Łosicach z mieszkańcami powiatu.
.
Foto: https://www.gov.pl/web/srodowisko/minister-srodowiska-henryk-kowalczyk

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Czy ten człowiek ma jakiekolwiek pojęcie na temat środowiska? Proponuje zapoznać się z sylwetka tego oto “ministra środowiska”.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakiś link w tej sprawie?