Miasto i powiat założą spółdzielnię socjalną

2
0

6 czerwca w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur podpisano deklarację przystąpienia do Lokalnego Partnerstwa. Owocem działań w ramach partnerstwa ma być utworzenie przez Miasto i Gminę Łosice oraz powiat łosicki spółdzielni socjalnej. Zatrudnionych w niej będzie około 10 osób mających trudności na lokalnym rynku pracy. Ich zadaniem będzie wykonywanie prac porządkowych i drobnych robót budowlanych. Spółdzielnia zostanie zarejestrowana jeszcze w tym roku. Zaplanowano również stworzenie modelu tworzenia spółdzielni socjalnych osób prawnych.

Deklarację dotyczącą Lokalnego Partnerstwa na terenie Miasta i Gminy Łosice podpisali:
Miasto i Gmina Łosice
Powiat Łosicki
Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku
Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łosicach
Gmina Wodynie

Impulsem do tworzenia spółdzielni jest udział Miasta i Gminy Łosice w programie „Partnerska Inicjatywa Miast”, inicjatywie realizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jej celem jest poprawa warunków rozwojowych oraz wspomaganie zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju polskich miast. Do działania powołano trzy sieci tematyczne: rewitalizacja; mobilność miejska; jakość powietrza.

Miasto i Gmina Łosice jest jednym z partnerów sieci tematycznej REWITALIZACJA, pozostałymi partnerami tej sieci są: Katowice (LIDER), Stalowa Wola, Gdynia, Hrubieszów, Ostróda, Pabianice, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Gryfino, Świebodzice, Malbork.

Rezultatem prac Lokalnego Partnerstwa będzie Miejska Inicjatywa Działań – dokument opisujący ścieżkę dojścia do rozwiązania wybranego problemu na poziomie lokalnym oraz zawierający propozycje konkretnych rozwiązań i projektów. W przypadku Łosic będzie to dokument wykonawczy dla problemu bezrobocia, ujętego w Programie Rewitalizacji dla Miasta i Gminy Łosice do 2023 roku oraz w Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Łosice do 2020 roku.

Informacja i foto: Dorota Kalinowska, Łosickie Centrum Informacji

 

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Info
Gość
Info

Że sekretarka ma oczy brzydkie

Dobry pomysł
Gość
Dobry pomysł

Pomysł dobry. Wiadomo, że powiat czy gmina nie wybuduje fabryki. A pracowników do prostych prac fizycznych brakuje.