Memoriał Piotra Nowakiewicza po raz siódmy

0
130

Zawodnicy 12 drużyn stanęli do rywalizacji podczas Memoriału Piotra Nowakiewicza, który odbył się już po raz siódmy z inicjatywy sarnackiego ULKS. W rozgrywkach spotkali się miłośnicy siatkówki z terenu trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Miejsca na podium wywalczyli – łukowski Rubens Team, Puszcza Mielnicka i drużyna Sarnacka. W Uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyły żona i córka Piotra Nowakiewicza.

Już po raz siódmy na terenie hali przy sarnackiej Szkole Podstawowej, został rozegrany Memoriał Piotra Nowakiewicza – wieloletniego nauczyciela sarnackiej placówki, wielkiego miłośnika siatkówki i wychowawcy wielu pokoleń zapalonych siatkarzy. W wydarzeniu udział wzięły żona i córka Piotra Nowakiewicza.

Zawody organizowane przez miejscowy ULKS zgromadziły na starcie 12 drużyn, które przyjechały z terenu trzech województw – mazowieckiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Rywalizujące ze sobą ekipy podzielono na trzy i cztero – drużynowe grupy. – Z każdej z nich zdobywcy pierwszych dwóch miejsc tworzyli dwie grupy po trzy składy, natomiast ekipy z trzecich miejsc rywalizowały o lokaty 7 – 9 i puchar prezesa – wyjaśnia nauczyciel Rafał Dydycz. Drużyny z czwartych lokat rozegrały natomiast miniturniej o puchar sołtysa i o miejsca 10 – 12 w klasyfikacji generalnej.

Po zaciętej rywalizacji tytuł mistrza otrzymała drużyna Rubens Team, tuż za nimi na podium stanęli zawodnicy z Puszczy Mielnickiej. Miejsce trzecie wywalczyli natomiast siatkarze z Sarnak.

Miejsce czwarte zajął TKKF Relaks Siedlce, kolejne miejsce przypadło SiemSquad, a miejsce szóste wywalczyły Bażanty. Na miejscu siódmym znalazły się Niemłode Wilki, na ósmym Starsi Panowie, a na dziewiątym Wczorajsi. Trzy ostatnie miejsca zajęli kolejno zawodnicy z drużyny Ostromęczyn, M-Team i Leśna Brać.

Tytuł zawodnika z największym życiowym doświadczeniem otrzymał Tadeusz Bednarzak z Siedlec, natomiast zawodnikiem z najmniejszym bagażem życiowym okazała się Monika Jakuc z sarnackiej drużyny. Najlepszą zawodniczką wybrano Judytę Potępską z TKKF, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Osypiński ze zwycięskiej drużyny – Rubens Team.

Turniejowi towarzyszył również konkurs znajomości polskiej kinematografii. Tytuł mistrza tej kategorii wywalczył Grzegorz Trochimiuk.

 

Foto GBP Sarnaki

Reklama