Memoriał Piotra Nowakiewicza po raz siódmy

0
153

Zawodnicy 12 drużyn stanęli do rywalizacji podczas Memoriału Piotra Nowakiewicza, który odbył się już po raz siódmy z inicjatywy sarnackiego ULKS. W rozgrywkach spotkali się miłośnicy siatkówki z terenu trzech województw – mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Miejsca na podium wywalczyli – łukowski Rubens Team, Puszcza Mielnicka i drużyna Sarnacka. W Uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyły żona i córka Piotra Nowakiewicza.

Już po raz siódmy na terenie hali przy sarnackiej Szkole Podstawowej, został rozegrany Memoriał Piotra Nowakiewicza – wieloletniego nauczyciela sarnackiej placówki, wielkiego miłośnika siatkówki i wychowawcy wielu pokoleń zapalonych siatkarzy. W wydarzeniu udział wzięły żona i córka Piotra Nowakiewicza.

Reklama

Zawody organizowane przez miejscowy ULKS zgromadziły na starcie 12 drużyn, które przyjechały z terenu trzech województw – mazowieckiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Rywalizujące ze sobą ekipy podzielono na trzy i cztero – drużynowe grupy. – Z każdej z nich zdobywcy pierwszych dwóch miejsc tworzyli dwie grupy po trzy składy, natomiast ekipy z trzecich miejsc rywalizowały o lokaty 7 – 9 i puchar prezesa – wyjaśnia nauczyciel Rafał Dydycz. Drużyny z czwartych lokat rozegrały natomiast miniturniej o puchar sołtysa i o miejsca 10 – 12 w klasyfikacji generalnej.

Po zaciętej rywalizacji tytuł mistrza otrzymała drużyna Rubens Team, tuż za nimi na podium stanęli zawodnicy z Puszczy Mielnickiej. Miejsce trzecie wywalczyli natomiast siatkarze z Sarnak.

Miejsce czwarte zajął TKKF Relaks Siedlce, kolejne miejsce przypadło SiemSquad, a miejsce szóste wywalczyły Bażanty. Na miejscu siódmym znalazły się Niemłode Wilki, na ósmym Starsi Panowie, a na dziewiątym Wczorajsi. Trzy ostatnie miejsca zajęli kolejno zawodnicy z drużyny Ostromęczyn, M-Team i Leśna Brać.

Tytuł zawodnika z największym życiowym doświadczeniem otrzymał Tadeusz Bednarzak z Siedlec, natomiast zawodnikiem z najmniejszym bagażem życiowym okazała się Monika Jakuc z sarnackiej drużyny. Najlepszą zawodniczką wybrano Judytę Potępską z TKKF, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Konrad Osypiński ze zwycięskiej drużyny – Rubens Team.

Turniejowi towarzyszył również konkurs znajomości polskiej kinematografii. Tytuł mistrza tej kategorii wywalczył Grzegorz Trochimiuk.

 

Foto GBP Sarnaki

Reklama
Poprzedni artykułKwalifikacja wojskowa rozpoczęta
Następny artykułNabór do sekcji instrumentalnej zespołu Mała Ziemia Łosicka