Medale dla Łosic

0
27

6 czerwca 2017 r. w Siedlcach odbyły się XIX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (mistrzostwa województwa). Powiat łosicki reprezentowany był przez niezbyt liczną grupę młodych lekkoatletów – po jednej osobie z Huszlewa i Kornicy oraz sześć osób z Łosic.

Młodzi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem. Rywalizację sportową tradycyjnie rozpoczęły sztafety 4x100m dziewcząt i chłopców. Łosicka sztafeta to zawodniczki Gimnazjum nr1 – PUKS „JEDYNKA” Łosice, w składzie Julia Dymowska, Karolina Kamińska, Kinga Sajna, Karolina Czarnocka zajęły 5 miejsce z czasem 54,20.

W konkurencjach indywidualnych SREBRNY medal wywalczyła Weronika Muszyńska w pchnięciu kulą 3kg – wynikiem 12,18m oraz BRĄZOWY medal Kinga Sajna w skoku w dal – wynikiem 4,98m oraz 13 miejsce Natalii Kluj w skoku wzwyż – wynikiem 140cm.

W klasyfikacji szkół w kategorii dziewcząt Gimnazjum nr1 w Łosicach zajęło 8 miejsce w województwie mazowieckim na 162 sklasyfikowane szkoły.

Dodatkowo w czerwcu zawodnicy Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice udanie startowali w kilku zawodach i mityngach lekkoatletycznych:

II Młodzieżowy Kwalifikacyjny Mityng LOZLA – I rzut ligi młodzików – Zamość 3.06.2017