Marian Czmoch nie zwalnia tempa, sukcesy w Nordic Walkig odnoszą też łosiczanki

0
473

Łosiccy kijkarze coraz częściej odnoszą znaczące sukcesy w zawodach rangi ogólnopolskiej. Marian Czmoch w Hajnówce w zawodach Pucharu Polski zdobył pierwsze miejsce na 10 km w kategorii 70+, Barbara Zielińska zajęła w tych zawodach miejsce 2 na 5 km, a Iwona Muder 4 na tym samym dystansie. Sprawdźcie jakie wyniki uzyskali nasi zawodnicy w kolejnych zawodach.

Reklama

10 września w Hajnówce odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski 2023 (PFNW). Siedem lat temu na tej samej trasie swoją przygodę z ,, kijkami” zaczynał Marian Czmoch. Wynik łosiczanina wcale nas nie zaskoczył: 1 miejsce na 10 km. w kat. 70+, open 10/42. Czas 1h 13min 56 sek. (rekord życiowy). W zawodach udział wzięły osiągając świetne wyniki jeszcze dwie Łosiczanki: Barbara Zielińska (2 miejsce na 5 km), Iwona Muder (4 miejsce na 5 km)

Na terenie pięknego Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie odbyły się kolejne zawody Pucharu Polski NW (INWS). Warunki były świetne, piękna, wręcz idealna pogoda na takie zawody oraz bardzo dobra trasa. Marian Czmoch znowu na pudle w dwóch kategoriach – 2 miejsce na 5 km. i 2 miejsce na 10 km. W tych  zawodach udział wzięły łącznie cztery osoby z Łosic: Iwona Muder – 3 miejsce na 5 km., Barbara Zielińska – 2 miejsce na 5 km., Ryszard Zieliński – 5 miejsce na 5 km.

Sezon startów w NW dobiega końca. W dniach 23-24 września odbyło się podsumowanie Podkarpackiego Pucharu Polski, zakończone zawodami w Chmielniku. Na bardzo wymagającej trasie (2 km. pod górę, 2 km. płaskie i 2 km. z górki) o różnej nawierzchni (kostka, asfalt, drogi polne i szutrowe) wystartowało prawie 160 zawodników.

Wyniki Mariana Czmocha znowu pokazały jego klasę i mistrzowską formę: 2 miejsce, open 32/158 (w kat. 70+), a w ogólnym rozliczeniu za cały sezon (5 startów) Marian Czmoch został sklasyfikowany na 2 miejscu.

W niedzielę start w Tarnowskich Górach na Mistrzostwach Polski na dystansie 21 km. Trasa była płaska, szybka. Czas  jaki osiągnął nasz łosicki kijkarz był bardzo zbliżony do rekordu życiowego ( 2h 38 min. ), co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca (kat. 70-74).

Jak widać łosicka sekcja kijkarzy rozwija się wzorowo. Nasi zawodnicy osiągają kapitalne wyniki. Oby tak dalej.

Kamil Sakowski

Reklama
Poprzedni artykułBiernackie Kartoflisko zaprasza
Następny artykułHistoryczny wrzesień w wykonaniu zawodników PUKS Jedynki