Magiczne Spotkanie z Tradycją i Świątecznym Klimatem

1
668

Kolorowe kramy z ozdobami świątecznymi, wabiące zapachem stoiska ze słodkościami oraz różnorodne wyroby świąteczne przywitały miłośników tradycji i świątecznych zakupów podczas Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie od dziewięciu lat organizowane jest przez Burmistrza, Łosicki Dom Kultury oraz zaangażowanych wystawców. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w ostatnią sobotę w malowniczym Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka.

Blisko trzydzieści kunsztownie przygotowanych stoisk kusiło uczestników prawdziwymi świątecznymi skarbami. W ofercie znalazły się domowe przetwory, regionalne rękodzieła, tradycyjne akcesoria świąteczne oraz wyśmienite smakołyki, takie jak swojskie wędliny, kołacze, miody, chleby żytnie wypiekane na bazie naturalnego zakwasu, sery podpuszczkowe i pleśniowe, masło, pierogi, słodkości w karmelu, pierniki i ciasta świąteczne.

Reklama

Dyrektorka Łosickiego Domu Kultury, Dorota Kozłowska, entuzjastycznie prezentowała planowane atrakcje, w tym chatę św. Mikołaja. Dzieci miały niepowtarzalną szansę spotkania się z Mikołajem, zrobienia sobie zdjęcia oraz otrzymania słodkich prezentów. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością odcisnęło uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników jarmarku.

Warto było również uczestniczyć w „Wigilii Miejskiej”, która tradycyjnie odbyła się o godzinie 13:00. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Łosice Ewa Hornowska, wraz z Radnymi i Dyrektorką ŁDK Dorotą Kozłowską, serdecznie zaprosili mieszkańców do wspólnego dzielenia się życzeniami i degustacji pysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie z terenu miasta i gminy Łosice.

Nie byłoby to jednak kompleksowe wydarzenie bez dodatkowych atrakcji. W ramach wydarzeń towarzyszących w Łosickim Domu Kultury odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy tworzyli własnoręcznie dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie. Początkujący artyści wyczarowali przesympatyczne zimowe postaci, które nie tylko stanowiły wspaniały upominek, ale także urokliwą ozdobę na świąteczny stół. A dla miłośników kina świątecznego przygotowano specjalny seans.

Reklama
Poprzedni artykułPoczuj magię świąt – odwiedź Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy
Następny artykułSpawanie Światłowodów

1 KOMENTARZ

  1. Burmistrz moglby tez sie przebierac w okres swiateczny . Ogolnie to mozna by mikolaja wozic saniami . Fainy bylby efekt . Oczywiscie sanie oswietlone, migajace swiatelka , takie zlokomotyzowane jesli nie ma sniegu . Trzeba by nad tym pomyslec na nastepny rok . Mikolaj pojezdzil by po miescie , po osiedlach I by zostawial worki pelne slodyczy ,dla dzieci bylaby jeszcze wieksza frajda . MOZNA by tez wymyslec konkurs na najfajniejszego mikolaja . Znalazloby sie chetnych zeby sie przebrac . Jeszcze powinno byc troche elfow w okolicy .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.