Łosiczanie pobiegli Tropem Wilczym

Blisko 80 osób spotkało się w Łosicach na trasie biegu Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to idea w myśl której uczestnicy oddają hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

Na trasie łosickiego biegu spotkaliśmy mieszkańców miasta i okolic.Wśród uczestników były także całe rodziny z dziećmi oraz wychowawcy z uczniami łosickich szkół. Bieg rozegrano w kategorii biegowej i nordic walking. Wystartowało w nich odpowiednio 49 i 25 osób. Trasa przebiegała ulicami miasta i liczyła 1963 m które symbolizują rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. “Lalek”.

– Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach przez wzgląd na naszą historię – mówi Sławek, uczestnik biegu. – Warto też włączać w takie akcje dzieci, by pamięć o wydarzeniach z przed lat nie zaginęła. Dodatkowo dziś jest bardzo atrakcyjny dzień, piękne słońce, więc taka forma aktywności wspólnie z rodziną jest dla nas również jak najbardziej zachęcająca.
Pani Basia w biegu startowała ze swoimi wychowankami. – Młodzież na lekcji historii została przygotowana do biegu. Podczas zajęć zapoznała się z faktami z dotyczącymi żołnierzy wyklętych, poznała ich historię i dziś razem ze mną wystartowała w biegu pamięci – dodaje z dumą Barbara, wychowawca w jednej z łosickich placówek oświatowych.
Na mecie na zawodników czekały medale pamiątkowe oraz gorąca, pyszna, aromatyczna grochówka, która rozgrzewała uczestników.

 

5 thoughts on “Łosiczanie pobiegli Tropem Wilczym

 1. Sąsiad

  Nawet dzieciaki biegały- fajnie się zaczyna dziać w Łosicach – tylko dlaczego tak późno?

  (0)
  • Sąsiadka

   W ubiegłym roku też biegaliśmy razem z dziećmi. Gdzie byłeś Sąsiedzie?

   (4)
  • art

   Nie rozumiem, nic się nie dzieje – pretensje ( zresztą słuszne), coś się zaczyna dziać – narzekania, że za późno, że nie tak itp. . Ludzie o co Wam CHODZI???

   (2)

Comments are closed.