Łosickie pisanki nagrodzone

1
617

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego ph. “Łosicka Pisanka”, którego organizatorem jest Łosicki Dom Kultury. Do konkursu zostało zgłoszonych aż 194 prace. Wszystkie zwycięskie prace można oglądać o każdej porze w wystawie okiennej do 12 kwietnia.

Do pierwszej edycji  konkursu zostało zgłoszonych 194 prace: 107 prac w kategorii I (oddziały przedszkolne), 45 prac w kategorii II (kl. I-III szkół podstawowych), 19 prac w kategorii III (kl. IV-VI szkół podstawowych), 9 prac w kategorii IV (kl. VII-VIII szkół podstawowych) oraz 9 prac w kategorii V (szkoły średnie). Pięć prac nie zostało zaklasyfikowanych do oceny ze względu na niezgodność z zasadami konkursu. – Cieszymy się, że konkurs wzbudził tak duże zainteresowanie. Dzieci i młodzież mają naprawdę dużą wyobraźnię, kreatywność i zdolności plastyczne – mówi Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK-u.

Wszystkie prace oceniała komisja konkursowa, w skład której weszli: Małgorzata Waszkiewicz (artystka, malarka, pisarka ikon, właścicielka pracowni artystycznej „Ikony na krańcu świata” – przewodnicząca komisji), Mariusz Kucewicz – burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Radosław Goś – artysta, pracownik Łosickiego Domu Kultury. Kryteriami oceny, jakimi kierowali się jurorzy, były: oryginalność, zgodność i odzwierciedlenie tematu konkursu oraz samodzielność wykonania. Każdy juror oceniał realizację danego kryterium i zachował całkowitą bezstronność, bowiem każda praca została zakodowana i oznaczona specjalną sygnaturą.

W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Natalia Maria Kowaluk (Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach), II miejsce – Ksawery Waszczuk (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Dobry Start” w Łosicach), zaś III miejsce (ex aequo) – Nikodem Niedzielak (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Dobry Start” w Łosicach) i Oliwia Olejek (Przedszkole Samorządowe w Niemojkach). Wyróżnienie zdobyła Hanna Dmowska z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Łosicach. Komisja, doceniając trud włożony w pracę, przyznała w tej kategorii także nagrodę specjalną dla dzieci z grupy „Motylki” z Przedszkola Niepublicznego JACEK i AGATKA w Łosicach.

W drugiej kategorii (klasy I-III szkół podstawowych) najładniejsze okazały się prace uczniów  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach: Zofii Trochimiuk (I miejsce), Hanny Parol (II miejsce), Macieja Hryciuka (III miejsce), Julii Wróbel (wyróżnienie), Patryka Andrzejczuka (wyróżnienie), Klaudii Chraniuk (wyróżnienie).

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych I, II i III miejsce zajęli kolejno: Oliwia Pluta (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach), Cyprian Zbrożek (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach) oraz Przemysław Daniluk (OSW w Łosicach). Jurorzy wyróżnili pracę Patrycji Łaszczyk (SP Nr 1 w Łosicach). Spośród uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych (kategoria IV) wygrały: Aleksandra Kolasa (I miejsce), Maja Kuźmicz (II miejsce) – obie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach oraz Klaudia Sadowa z Zespołu Oświatowego w Niemojkach (III miejsce).

W kategorii szkół średnich wygrali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach: Sara Bahl i Angelika Michalska (obie ex aequo I miejsce), Katarzyna Onuszko i Piotr Sycz (oboje ex aequo II miejsce). Komisja nie przyznała trzeciego miejsca. Cztery wyróżnienia trafiły także do uczniów OSW w Łosicach: Julii Matwiejczuk, Marka Gałeckiego, Bartłomieja Wareckiego oraz do Weroniki Falkowskiej. Jurorzy docenili trud włożony w pracę i przyznali w tej kategorii nagrodę specjalną dla Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Strachy na lachy” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się m. in.: gry familijne, rozwijające i edukacyjne, gry pamięciowe czy zestawy kreatywne. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy podziękowania oraz nagrody pocieszenia.

Głównymi celami konkursu jest rozwijanie twórczości plastycznej, aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań mieszkańców miasta i gminy Łosice tematyką związaną ze świętami Wielkiejnocy.  – Pragniemy podziękować szkołom i placówkom, które mimo obostrzeń związanych z COVID-19, zachęciły dzieci i młodzież do tego, aby wziąć udział w naszym konkursie. Podziękowania kierujemy do: Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Łosicach, Przedszkola Samorządowego w Niemojkach, Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego “Dobry Start” w Łosicach, Prywatnego Przedszkola “Jacek i Agatka” w Łosicach, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach, Zespołu Oświatowego w Niemojkach, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach oraz do Świetlicy Środowiskowej POZYTYW w Łosicach. Możemy zapewnić, że konkurs będzie kontynuowany, a w grudniu ogłosimy konkurs „Łosicka Choinka” – podsumowuje D. Kozłowska.

Wwl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.