Łosickie Kolędowanie

0
476

Wyjątkowe, bajkowe jasełka i koncert kolędowy to główne punkty tegorocznego „Łosickiego Kolędowania”, które tradycyjnie odbyło się w miejscowym kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej. 

Reklama

Miejscowy kościół parafialny pw. Trójcy Świętej w niedzielny wieczór wypełniły kolędy i pastorałki a na zaimprowizowanej scenie rozegrały się wyjątkowe, bajeczne jasełka w których spotkaliśmy zamiast tradycyjnych pastuszków m.in. Dziewczynkę z Zapałkami, Pinokia, czy Smerfetkę. Przedstawienie przygotowały klasy IIb i IVb Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach, pod opieką: Anny Dunajewskiej, Katarzyny Tyszko, Małgorzaty Bobryk i Joanny Olizaruk.

Nie zabrakło też najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w klasycznych i nowych aranżacjach, a także kolęd ukraińskich. Zaprezentowali je artyści ze scholii parafii Trójcy Świętej, Studia Piosenki ŁDK, Zespołu Pieśni i Tańca Mała Ziemia Łosicka oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Występ Chóru Parafialnego „Adoramus”, pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego i akompaniamencie Pawła Odoszewskiego (instrumenty klawiszowe) i Piotra Odoszewskiego (skrzypce) był zwieńczeniem wydarzenia.

Organizatorzy koncertu: Parafia Trójcy Świętej w Łosicach oraz Łosicki Dom Kultury. Honorowy Patronat objął Burmistrz Mariusz Kucewicz.
Koncert poprowadził Kamil Sakowski.
Reklama
Poprzedni artykułGARAŻE BLASZANE ,BRAMY GARAŻOWE KOJCE DLA PSÓW
Następny artykułSkup nieruchomości – mieszkań, domów itp.