Łosickie Kolędowanie

0
464

Wyjątkowe, bajkowe jasełka i koncert kolędowy to główne punkty tegorocznego „Łosickiego Kolędowania”, które tradycyjnie odbyło się w miejscowym kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej. 

Miejscowy kościół parafialny pw. Trójcy Świętej w niedzielny wieczór wypełniły kolędy i pastorałki a na zaimprowizowanej scenie rozegrały się wyjątkowe, bajeczne jasełka w których spotkaliśmy zamiast tradycyjnych pastuszków m.in. Dziewczynkę z Zapałkami, Pinokia, czy Smerfetkę. Przedstawienie przygotowały klasy IIb i IVb Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach, pod opieką: Anny Dunajewskiej, Katarzyny Tyszko, Małgorzaty Bobryk i Joanny Olizaruk.

Nie zabrakło też najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w klasycznych i nowych aranżacjach, a także kolęd ukraińskich. Zaprezentowali je artyści ze scholii parafii Trójcy Świętej, Studia Piosenki ŁDK, Zespołu Pieśni i Tańca Mała Ziemia Łosicka oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Występ Chóru Parafialnego „Adoramus”, pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego i akompaniamencie Pawła Odoszewskiego (instrumenty klawiszowe) i Piotra Odoszewskiego (skrzypce) był zwieńczeniem wydarzenia.

Organizatorzy koncertu: Parafia Trójcy Świętej w Łosicach oraz Łosicki Dom Kultury. Honorowy Patronat objął Burmistrz Mariusz Kucewicz.
Koncert poprowadził Kamil Sakowski.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.