Łosicki szpital z CERTYFIKATEM

logo_akredytacja

Pisaliśmy już, że łosicki szpital uzyskał akredytację Ministra Zdrowia dotyczącą wysokich standardów leczenia i opieki nad pacjentami. 21 października miało miejsce uroczyste przekazanie certyfikatu dyrektorowi szpitala Henrykowi Brodowskiemu. 

Wraz z wprowadzeniem zmian finansowania systemu opieki zdrowotnej akredytacja zaczęła być postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający szpital na rynku usług. Podstawową ideą akredytacji jest dobrowolna ocena w oparciu o ustalone i jawne kryteria. SPZOZ Łosice uplasował się na 2 miejscu na liście rankingowej uzyskując 92% zgodności z wymaganymi standardami. Najwyżej oceniona placówka uzyskała 94% zgodności, natomiast próg uzyskania certyfikatu ustawiono na poziomie 75% zgodności z wymaganymi standardami. Widzimy zatem, że SPZOZ Łosice został oceniony bardzo wysoko i gratulujemy tej doskonałej oceny.

Ocena szpitala polegała na badaniu funkcjonowania jednostki w oparciu o określony zestaw 221 standardów  zgrupowanych w 15 działach i mających istotny wpływ na bezpieczeństwo i jakość świadczonej opieki.

Pierwszą częścią poniedziałkowego wydarzenia było zwiedzanie szpitala. Przybyłych gości zaproszono na początek do zapoznania się z oddziałem rehabilitacyjnym, wszyscy zwiedzający byli bardzo miło zaskoczeni nie tylko pięknymi wnętrzami i sprzętami, ale również życzliwością personelu i wspaniałą atmosferą panującą na tym oddziale. Nie bez powodu uznawany jest on za najlepszy w całym województwie. W rozmowie z pacjentami dowiedzieliśmy się że, bardzo często lekarze z ich rodzinnych miejscowości polecają ten oddział uznając go za bardzo renomowany i wysoce specjalistyczny.

Po zwiedzaniu obiektu wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na uroczystość wręczania certyfikatu do Starostwa Powiatowego w Łosicach. Wręczenia dokonał Jerzy Hennig Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Wydarzenie uświetnili wysocy rangą goście sceny politycznej i duchownej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zdobytego wyróżnienia.

[nggallery id=63]

One thought on “Łosicki szpital z CERTYFIKATEM

  1. POL

    A gdzie podziękowanie dla P. Andrzeja Szewczuka – koordynatora Działu Technicznego?
    Napracował się człowiek więcej niż ktokolwiek a o nim zapomniano – wstyd !

    (1)

Comments are closed.