Łosicki Oscar w maseczce

0
763

10 zespołów podjęło wyzwanie w konkursie filmowym Students’ Hollywood organizowanym przez miejscowe Liceum Ogólnokształcące. Wydarzenie w latach ubiegłych podsumowywano podczas uroczystej gali Oscarowej, której towarzyszyły prezentacje prac konkursowych, występy młodzieży oraz spotkania z gwiazdami teatru i kina. Tegoroczna gala finałowa przypadła na czas trwającej pandemii koronawirusa, dlatego też organizatorzy zmuszeni byli do świętowania w nowym reżimie sanitarnym.

Reklama

– W tym roku stan epidemii przeszkodził nam w zorganizowaniu gali finałowej konkursu Łosice Students’ Hollywood, ale nie przeszkodził w podsumowaniu konkursu i nagrodzeniu jego uczestników. Wręczenie nagród odbyło się we wtorek 19 maja w kameralnym gronie w budynku I-go Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach, z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego. Na spotkanie zaproszeni zostali laureaci oraz opiekunowie ekip filmowych. Zespoły, które nie mogły wziąć w nim udziału, ze względu na obecną sytuację i zdalne nauczanie, odbiorą nagrody w innym terminie – wyjaśnia dyrektor I LO, Wiktor Boruta.

– Mimo, że w tym roku gala finałowa nie mogła odbyć się na deskach Łosickiego Domu Kultury, nie zabrakło czerwonego dywanu, złotych statuetek, wspaniałych nagród rzeczowych oraz tradycyjnej lampki bezalkoholowego szampana. Nie zabrakło także takich rekwizytów jak: maseczki, rękawiczki lateksowe, płyn do dezynfekcji, czy instrukcji Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje Zofia Przesmycka, nauczycielka I LO, współpomysładowczyni konkursu.

Tematem tegorocznej edycji był „Commercial break” czyli nagranie filmu reklamowego w języku angielskim.

Jury po obejrzeniu wszystkich filmów przyznało następujące nagrody:

Grand Prix – zespół The Hungry Seven Days  (opiekun  p. Rafał Lipiński, SP nr 2 w Łosicach)
II miejsce – zespół Hollywood Stars (opiekun p. Justyna Wysokińska, SP w Ruskowie)
III miejsce – zespół Easy Money Group (opiekun p. Iwona Raczyńska, SP w Sarnakach)
III miejsce – zespół The Young and Creative (opiekun p. Anna Grzywacz, SP w Olszance)

– Dziękujemy bardzo wszystkim 13 zespołom z których ostatecznie 10  podjęło wyzwanie konkursowe oraz opiekunom za zaangażowanie i współpracę. Z żalem musieliśmy zrezygnować z organizacji gali, która stała się już tradycją naszego konkursu, mimo rozpoczętych przygotowań i prób. Nasi licealiści, którzy jak zwykle, wykazali się niezwykłą kreatywnością, nie mogli już się doczekać występu na scenie ŁDK. Niestety pojawienie się wirusa pokrzyżowało nasze plany. Dziękujemy bardzo wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowania. Mamy nadzieję, na organizację wielkiego finału w następnej edycji konkursu – mówi Sylwia Zbrożek, nauczycielka I LO, współpomysłodawczyni konkursu.

Foto: I LO Łosice

Reklama
Poprzedni artykułWalczymy dla Kamila
Następny artykułPozyskano blisko 3.5 mln zł na budowę drogi i drugiego mostu