Łosicki Orszak Trzech Króli

2
17

Wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice i okolic zapraszamy do udziału w „największych jasełkach”. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Bożego Syna. W niedzielę 6 stycznia łosickimi ulicami przejdzie barwny orszak, w którym mieszkańcy naszego miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Zbawiciela świata.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12.00 przy kościele św. Zygmunta Króla. Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku na plac przy TCDK, a później przez Rynek i ulicą Piłsudskiego na plac przy kościele Trójcy Świętej aby tam oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Orszak zakończy wspólne kolędowanie i uroczysta Msza św. w kościele Trójcy Świętej. Podobnie jak w ubiegłych latach znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości o godz. 11:30 na placu przy ŁDK.

We wspólnym kolędowaniu pomogą nam śpiewniki, które będzie można otrzymać przed wymarszem. Zachęcamy, by na Orszak przybyć ubranym w stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli. Najmłodszych uczestników orszaku zachęcamy do przebrania za aniołki, pasterze, diabełki czy śmierć. Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu.

Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i radość płynącą z tego wydarzenia. Do zobaczenia na Orszaku!

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sylwia
Gość
Sylwia

Było zimno ale super 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dziekujey