Łosicki karateka na europejskim podium – Sukces Dawida Kowalskiego w Budapeszcie

0
605

W świecie sportu zdarzają się chwile, które na zawsze pozostają w pamięci. Taką chwilę niedawno przeżył młody zawodnik z Łosic, Dawid Kowalski, zdobywając brązowy medal podczas Pucharu Europy Karate Kyokushin w Budapeszcie. To nie tylko indywidualny sukces nastolatka, ale także punkt dumy dla naszej lokalnej społeczności.

Dawid Kowalski, urodzony 6 października 2008 roku, to prawdziwy talent w dziedzinie Kyokushin Karate. Swoją karierę rozpoczął w 2016 roku. Obecnie trenuje w klubie karate „WATAHA Biała Podlaska”. Posiada stopień uczniowski 4 KYU, co jest świadectwem jego nieustannego zaangażowania i wysiłku w doskonaleniu swoich umiejętności.

Reklama

Wielu z nas śledziło rozwój Dawida, który brał udział w licznych zawodach regionalnych i ogólnokrajowych. Jednak jego ostatni wyczyn w Budapeszcie to zdecydowanie wyjątkowe osiągnięcie. W konkurencji, w której wzięło udział imponujące 680 zawodników, Dawid wywalczył trzecie miejsce w kategorii junior młodszy 14-15 lat w karate Kyokushin.

Dawid jest uczniem pierwszej klasy LO numer 1 w Łosicach, co dowodzi, że pasja do sportu może doskonale współgrać z ambitną nauką. Za sukcesem łosiczanina stoi wytrawny trener, Sensei Ariel Miszkiniuk, którego profesjonalizm i oddanie z pewnością wpłynęły na rozwój umiejętności młodego sportowca.

Łosice gratulują Dawidowi i życzą mu dalszych sukcesów na drodze karate. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek jego sportowej przygody, która będzie jeszcze długo rozbrzmiewać w naszych lokalnych sercach.

Reklama
Poprzedni artykułŻyczymy Wam Ciepła i Miłości
Następny artykułSerwis sprzętu fitness i siłowni WARSZAWA CAŁA POLSKA