Łosice też będą czytać dzieciom

0
0

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku Łosice również dołączają do tej akcji. Wydarzenie, we współpracy, przygotują: Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach. Jest to niewątpliwie największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABCXXI.

Tydzień Czytania Dzieciom zapoczątkowano w 2001 r., odbywa on się co roku na początku czerwca. Wydarzenie to promuje zapoznawanie z literaturą od najmłodszych lat, jak również wspólne, rodzinne czytanie. Czytelniczy tydzień dla najmłodszych zakończy się 9 czerwca podczas II Łosickiej Nocy Bibliotek na którą zapraszają Biblioteka Pedagogiczna i Biblioteka Publiczna w Łosicach. Start godz. 19:00, budynek Biblioteki Pedagogicznej.

W programie łosickiej akcji 4 czerwca Organizatorzy zaproponują czytanie fragmentów książki “Wakacje Mikołajka”, następnie uczestnicy wydarzenia obejrzą film o tym samym tytule. 6 czerwca przeczytają fragmenty wierszy i książek, a następnie w Kinie za Rogiem uczestnicy obejrzą baśnie i bajki polskie.  8 czerwca, natomiast Organizatorzy zaproponują czytanie fragmentów książki i projekcję filmów a także, tego dnia odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego ph. “Gdybym był pisarzem i malarzem”. Dodatkową atrakcją będzie występ dzieci i młodzieży z Klubu Piosenki ŁDK.