ŁOSICE również grają z WOŚP!

0
575
Wielkimi krokami zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!! W ubiegłym roku dzięki Waszej hojności i ogromnym serduchom uzbierano w naszym powiecie rekordową kwotę 38.590,90 zł.
W tym roku ŁOSICE również grają z WOŚP! – W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w godzinach 8.00 -19.00 wypatrujcie naszych wolontariuszy nie tylko na ulicach Łosic ale również w miejscowościach w powiecie łosickim – bądźcie hojni i pamiętajcie – gramy „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” – mówi Dorota Kozłowska, dyrektorka ŁDK.
– 84 wolontariuszy od wczesnych godzin rannych będzie kwestować na rzecz WOŚP nie tylko w mieście i gminie Łosice. Jak co roku grają również z nami zaprzyjaźnione szkoły z terenu powiatu łosickiego: Zespół Oświatowy w Niemojkach, Szkoła Podstawowa w Kobylanach, Szkoła Podstawowa w Platerowie, Zespół Szkół w Górkach, Szkoła Podstawowa w Hadynowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce i Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach. Łosicki Sztab wspiera również dwunastoosobowa grupa z Siemiatycz – jak widać Bug łączy – dodaje Dorota Kozłowska.
Zapraszamy na imprezę kulturalną towarzyszącą kweście, jaka odbędzie się w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury w niedzielę 12 stycznia od godziny 14.00.
Zagrają m.in.: grupy działające w ŁDK (taneczne, wokalne, teatralne, grupa teatralna), Wioleta Latus, zespół disco polo MENELAOS oraz PINE CELLAR. Gościem specjalnym naszego łosickiego finału będzie GNIEWOMIR TOMCZYK – perkusista jazzowy, hybrydowy, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Finalista konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa. Laureat I Nagrody na  Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu Drum Battle. Współpracuje na stałe m.in. z zespołem elektronicznym XXANAXX, producentką MIN t czy wokalistką Patrycją Zarychtą. Założyciel oraz lider zespołu: Gniewomir Tomczyk/Project. Na swoim koncie posiada wiele tras koncertowych jakie zagrał wraz z zespołem XXANAXX wielokrotnie na terenie całego kraju. Projekt prezentował się na wielu festiwalach, koncertach klubowych czy pokazach przy okazji ważnych wydarzeń artystycznych, m.in. na gali wręczenia nagród muzycznych „Fryderyk” (2017). Obecnie najnowszy album zespołu pt. „Gradient”, otrzymał nagrodę „Fryderyk” w kategorii „Muzyka Elektroniczna”(2019).
Pomiędzy występami zapraszamy „licytacje” gadżetów WOŚP i innych fantów, voucherów przekazanych przez darczyńców! Wszystkie fanty możecie obejrzeć na fanpag’u ŁDK. W trakcie trwania koncertu finałowego od godz. 14.00 na holu dolnym ŁDK odbędzie się kiermasz ciast. Od 15:00 na Zalewie Łosickim będzie również można wspólnie pomorsować z Morsami Łosice…
Cały dochód z kwesty i imprez towarzyszących przeznaczony zostanie na rzecz 28. Finału WOŚP.
Zapraszamy i czekamy na Was! Pamiętajcie, 12 stycznia liczy się każda złotówka!
Reklama