Łosice i Platerów to Gminy Przyjazne Transportowi Drogowemu

0
5

Łosice i Platerów to Gminy Przyjazne Transportowi Drogowemu, tak głosi certyfikat przyznany przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. 

Ministerstwo Finansów podając wyliczenia dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów i województw) szacuje, że podatek od środków transportu stanowi 1,1 proc. dochodów, jednak różnice w wysokości tego podatku na terenie kraju są bardzo duże. Jak pokazuje praktyka w każdym województwie i powiecie można znaleźć miejsce oferujące swoim przedsiębiorcom atrakcyjne warunki prowadzenia działalności, takim miejscem w naszym powiecie jest Gmina Łosice, która uplasowała się w rankingu stu gmin, w których obowiązują najkorzystniejsze stawki podatku od środków transportu na 11 miejscu. Obok Łosic w ścisłej czołówce znalazła się Gmina Platerów, która zajęła 14 miejsce na wspomnianej liście. Pełna lista dostępna [btn link=”http://branza.zmpd.pl/aktualnosci_pliki/f-BRANZA-4458-5433-2254.Sto_gmin_pryzjaynzch_transportowi_-_ranking.pdf” target=””]Tutaj[/btn]

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się  6 lutego 2017 r. w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach. Ceremonii dokonał  Prezes Stowarzyszenia Jan Buczek.

Gratulujemy obu Gminom świetnego wyniku, ale przede wszystkim chęci współpracy i dostrzeżenia możliwości jakie daje zrównoważony i atrakcyjny dla działalności gospodarczej poziom podatków.