Link do przyszłości również w Łosicach

0
0

26% młodych ludzi w Polsce (w wieku 15-24 lata) jest bez pracy, a bezrobocie wśród nich jest ponad dwa razy wyższe niż wśród osób dorosłych. Po to, by zainspirować ich do poszukiwania własnej ścieżki zawodowej i zwiększyć szanse na udaną karierę, Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach włączyła się do ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”. W ramach akcji do bibliotek, szkół i domów kultury w całej Polsce wyruszą młodzi profesjonaliści, którzy opowiedzą o swojej ciekawej, przyszłościowej pracy i zdradzą, jak odnieść zawodowy sukces. 

23 stycznia 2014 roku Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie z Jakubem Jakubowskim – młodym profesjonalistą, który opowie o swojej pracy i drodze do sukcesu.

Jakub Jakubowski jest jednym z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodych ludzi.

23 stycznia w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach młodzi ludzie spotkają się właśnie z Jakubem Jakubowskim, który pochodzi z małej wsi pod Łowiczem, a dziś mieszka w Radzyniu Podlaskim. Z wykształcenia jest grafikiem – projektuje książki, plakaty, strony internetowe. Aktywnością najnowszą i pochłaniającą najwięcej energii Jakuba jest kawiarnia artystyczna „Kofi&Ti”, którą prowadzi od 2011 roku. W kawiarni odbywają się wydarzenia kulturalne, które integrują lokalną społeczność. Jest ponadto absolwentem Szkoły Liderów – programu „Liderzy PAFW”. W 2012 roku wziął udział w dwutygodniowej wizycie studyjnej w Stanach Zjednoczonych.

Podczas spotkania Jakub Jakubowski opowie o swojej karierze zawodowej. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie porozmawiają o nowych zawodach, zastanowią się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość będzie miała charakter warsztatowy – będą quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Spotkanie jest elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Osoby zainteresowane mogą zgłosić się telefonicznie 83 357 35 67. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat spotkania udziela:

Anna Czerko i Joanna Kucewicz, Tel. 83 357 35 67

[btn link=”http://www.youtube.com/watch?v=TrNjZEc4CJM” color=”aqua” size=”size-l” target=””]Jakub Jakubowski kilka słów o sobie i projekcie[/btn]

zaproszenie jakub jakubowski