Lekcje w Grecji

0
467

Grecja to kraj chętnie odwiedzany przez turystów, słynący z pięknych widoków, smacznej kuchni i nietuzinkowych zabytków. Doskonale wiedzą o tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, którzy uczestniczyli w zajęciach nad morzem Egejskim. Młodzież odwiedziła Saloniki, Leptokarię, Meteory, wyspę Skiathos i plażę Koukounaries.

Reklama

Licealiści po raz drugi uczestniczyli w lekcjach za granicą. Wcześniej byli bowiem w Hiszpanii. – Po przylocie zwiedziliśmy Saloniki, po czym zakwaterowaliśmy się w miejscowości Leptokaria. Tam mogliśmy wypoczywać nad morzem, jednocześnie podziwiając Olimp. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich imponujące góry Meteory z wiszącymi klasztorami. Widoki zapierały dech w piersiach – relacjonuje Sylwia Zbrożek, nauczycielka ogólniaka i kierownik wycieczki.

Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego mieli również możliwość zwiedzenia największego klasztoru oraz poznali technikę pisania ikon. – Dodatkową atrakcją był udział w rezurekcji, gdyż wyznawcy prawosławia obchodzili w tym czasie Wielkanoc. Młodzież udała się na mszę o północy, by zapalić świece światłem z Jerozolimy i usłyszeć uroczyste „Christis Anesti” – dodaje Sylwia Zbrożek.

Ostatni dzień wyprawy stanowił niezapomniany rejs na wyspę Skiathos – Cudowna sceneria, plaża Koukounaries ze złotym piaskiem oraz delfiny. Wyspiarska Grecja zachwyciła wszystkich. Podobnie jak zabawa na statku z kapitanem Kostasem i nauka greckiego tańca. Kapitan porwał wszystkich do tańca przy greckich i polskich szlagierach. Grecja to cudowny kraj, a jej mieszkańcy są niesamowici – wyznaje nauczycielka. Uczestnicy wrócili opaleni i bogatsi o nowe doświadczenia. Dla wielu był to pierwszy lot i pierwszy pobyt za granicą. Przy okazji skosztowali też lokalnych potraw.

Informacja i foto: Sylwia Zbrożek

Reklama
Poprzedni artykułPrzez przypadek postrzelił kolegę
Następny artykuł14 tys dla Biblioteki Publicznej w Łosicach