Lato w mieście i gminie Łosice

0
453

Już 6 lipca rozpocznie się cykl bezpłatnych zajęć wakacyjnych „Lato w mieście” rozszerzony w tym roku o zajęcia z cyklu „Lato w gminie”. Program na pierwszy miesiąc wakacji przygotowany przez Łosicki Dom Kultury wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Łosicach zapowiada wiele atrakcji.

W wakacje dzieci i młodzież mają dużo czasu wolnego. Część z nich wyjeżdża na kolonie lub wycieczki. Część z nich zostaje w swoim miejscu zamieszkania. – Z myślą głównie o dzieciach i młodzieży, którzy wakacje spędzają w domu, a także o tych, którzy przyjadą na odpoczynek do miasta i gminy Łosice przygotowaliśmy program pełen atrakcji. Będą zajęcia taneczne, wokalne, gitarowe czy plastyczne – informuje Dorota Kozłowska, dyrektor ŁDK-u. W ofercie domu kultury znalazły się też zajęcia z rytmiki i języka hiszpańskiego, seanse filmowe, głośne czytanie bajek i gra terenowa. Od 26 czerwca czynna jest plaża miejska. Pod okiem ratowników można korzystać z kąpieliska, basenu, kajaków oraz rowerów. Co więcej, w poniedziałki i środy w godz. 10.00-12.00 ratownicy uczą bezpłatnie nauki pływania.

W tym roku oferta zostanie także skierowana do mieszkańców gminy. W ramach cyklu „Lato w gminie” odbędą się zajęcia wakacyjne w Rudniku, Niemojkach, Chotyczach, Zakrzu, Biernatach oraz Łuzkach. Szczegóły pod numerami telefonów: 531-257-246 i 83 359-05-09, na www.gminalosice.pl oraz na facebookowych profilach Łosickiego Domu Kultury oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach. Podczas zajęć obowiązują obostrzenia sanitarne na podstawie wytycznych GIS, MZ i MKDNiS, MEN

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.