Laboratoria Inspekcji Sanitarnej w Siedlcach i Radomiu uruchamiają diagnostykę w zakresie SARS-CoV-2

0
290
W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowań na COVID-19 w województwie mazowieckim dzięki zaangażowaniu dr Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego i dr Krzysztofa Skórczewskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych laboratoria powiatowej inspekcji sanitarnej w Radomiu i w Siedlcach są w trakcie uruchamiania pracowni diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Badania ruszą lada dzień.
W miniony poniedziałek laboratoria wystąpiły do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie jednostek do oficjalnego rejestru laboratoriów realizujących diagnostykę w kierunku SARS-CoV-2. Badania laboratoryjne będą realizowanie z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, który został zakupiony do obu pracowni dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Dzięki zakupowi przez GPW nowej aparatury, laboratoria w Siedlcach i w Radomiu będą mogły wesprzeć realizację badań na terenie powiatu siedleckiego i radomskiego oraz powiatów ościennych, zwiększając tym samym możliwości obecnie dostępne w województwie. W ciągu doby będą w stanie wykonać około 50 testów. Dzięki temu zwiększymy szanse na skuteczniejszą walkę z epidemią COVID-19.
Rozszerzenie możliwości diagnostycznych w województwie jest nieodzowne, biorąc pod uwagę jego duży obszar i gęstość zaludnienia.
 Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Reklama
Poprzedni artykułTRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 57-LATKA
Następny artykułtynki maszynowe