Konkurs dla NGO

0
125

9 lutego upływa termin składania ofert w konkursie na wsparcie realizacji współpracy miasta i gminy Łosice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami pożytku publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, a także współdziałania i upowszechniania kultury fizycznej. Konkurs obejmuje również współdziałanie na gruncie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. W sumie w puli konkursowej jest 85 tys. zł.

Organizacje pozarządowe i pożytku publicznego do 9 lutego mogą składać wnioski w konkursach rozpisanych przez miejscowy magistrat. 70 tys. zł zostanie rozdysponowane na działania w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na terenie miasta i gminy, 20 tys. zł przeznaczono natomiast na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. W ramach tych zadań przewiduje się podtrzymywanie polskiej tradycji narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych i popularyzacje wiedzy historycznej. Działania maja tez być skoncentrowane na pogłębianiu świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Natomiast w puli zadań związanych z upowszechnianiem kultury fizycznej znalazło się 15 tys. zł, które mają być przeznaczone na organizowanie imprez sportowo-integracyjnych, rozgrywek ligowych, turniejów oraz innych imprez o podobnym charakterze z elementami promocji zdrowego trybu życia. Działania te mają również wspierać udział sportowych reprezentacji w imprezach i zawodach sportowych o zasięgu gminnym i ponadgminnym, a także skupiać się na edukacji sportowej dzieci i młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.